Będą uczyć się o zwalczaniu prania brudnych pieniędzy. Ten uniwersytet otwiera nowy kierunek

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Wideo
od 16 lat
Uniwersytet Łódzki otwiera nowy kierunek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. To „Analityk AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy”. UŁ utworzył ten kierunek przy współpracy z łódzkim biznesem.

Uniwersytet Łódzki - będą walczyć z praniem pieniędzy

Będą to studia podyplomowe. Zajęcia ruszą w październiku. Na nowym kierunku będą mogli studiować nie tylko absolwenci kierunków prawniczych.

- Zainteresowanie nowym kierunkiem studiów jest bardzo duże – mówi dr hab. Monika Bogucka – Felczak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. - Myślimy już o utworzeniu takiego kierunku na studiach magisterskich.

Kierunek „Analityk AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy” powstał dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego ze Związkiem Liderów Sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych(ABSL) oraz takimi firmami jak Euroclear, EY, mBank. EY i Nordea. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe i nowe regulacje prawne. Zgodnie z nimi instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, płatnicze, biura rachunkowe są obligowane do wprowadzenia wewnętrznej procedury w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

- W Łodzi mamy już ponad 100 centrów usług biznesowych, którym w coraz większym zakresie będą zainteresowane pozyskanie na rynku pracy specjalistów z zakresu AML – twierdzi prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Łódzkiego. - Także liczna grupa spoza tego sektora będzie korzystała z usług takich specjalistów. To kolejny kierunek studiów przygotowany przez UŁ dzięki współpracy z łódzkim biznesem. Kierunek ten jest ciekawą opcją rozwoju dla ludzi z całej Polski.

Potrzebni specjaliści

Na nowym kierunku zajęcia będą się odbywały stacjonarnie lub zdalnie. Program został opracowany przy współpracy z praktykami i przedstawicielami biznesu. Obejmuje on prawo, ekonomię sektora bankowe, zarządzanie, rachunkowość i praktykę funkcjonowania instytucji bankowych. Absolwenci będą mogli pracować w międzynarodowych instytucjach finansowych na stanowisku analityka AML.

- Obserwujemy, że AML to jeden z najszybciej rozwijających stanowisk w sektorze usług biznesowych – zapewnia Agnieszka Belowska – Gosławska, wiceprezydent ABSL ds. technologii – To nie tylko wymóg prawny, ale też element budowania zaufania i reputacji firmy, a także ochrona jej klientów i udziałowców. Skuteczne procedury kontrolne pomagają zapewnić bezpieczeństwo finansowe organizacji chroniąc ją przed ryzykiem strat. Poza tym skuteczne działanie w zakresie AML zwiększa atrakcyjność firmy dla klientów i partnerów biznesowych.

ABSL zrzesza ponad 2400 światowych firm. Reprezentują sektor w którym w Polsce zatrudnionych jest ponad 400 tysięcy osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Będą uczyć się o zwalczaniu prania brudnych pieniędzy. Ten uniwersytet otwiera nowy kierunek - Dziennik Łódzki

Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji