Uniwersytet Wrocławski - wolne stanowiska pracy
Na polskich uczelniach można wyróżnić kilka rodzajów stanowisk, na które zatrudniani są nauczyciele akademiccy. Są to:
- pracownicy dydaktyczni
- pracownicy badawczy
- pracownicy badawczo-dydaktyczni
Dodatkowo w ramach tego podziału nauczyciele akademiccy mogą być zatrudnieni na stanowiskach:
- profesora
- profesora uczelni
- adiunkta
- asystenta
Warto wiedzieć, że dana uczelnia może mieć również inne stanowiska, które określone są w jej statucie.
Rekrutacja na stanowiska akademickie ma formę konkursu. Jest to obowiązek, jeśli: * jest to pierwszy pierwszy stosunek pracy w określonej uczelni publicznej nawiązany z nauczycielem akademickim,
- jest to umowa na czas nieokreślony lub określony dłuższy niż 3 miesiące,
- jest to wymiar pracy przekraczający połowę pełnego wymiaru czasu pracy.
Dane pochodzą z Akademickiej Bazy Ogłoszeń.
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-11-22
- Ogłoszenie wygasa: 2023-12-29
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Profilaktyki i Resocjalizacji Instytutu Pedagogiki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 135.2023.IP.ZPR.WNHP.AH z dnia 22.11.2023 r. Jednostka organizacyjna: Instytut Pedagogiki, Zakład Profilaktyki i Resocjalizacji, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Stanowisko: badawczo-dydaktyczne Rodzaj stanowiska: adiunkt w dyscyplinie/dyscyplinach pedagogika w dziedzinie nauk społecznych Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę, Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.02.2024 r. Okres zatrudnienia: 2 lata Termin składania dokumentów: 29.12.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: styczeń 2024 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć w tym języku oraz tłumaczenie tekstów naukowych z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki .
- Stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie pedagogika.
- Ukończone studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna.
- Dorobek naukowy odzwierciedlający problematykę pedagogiki resocjalizacyjnej, w szczególności niedostosowania społecznego i podejmowania zachowań ryzykownych, patologii społecznych, wykluczenia społecznego, profilaktyki i terapii. Publikacje naukowe, we wskazanym zakresie, wydane w czasopismach indeksowanych w bazach naukowych oraz aktywny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
- Oczekiwane kompetencje metodologiczne w zakresie statystycznej analizy danych empirycznych, uzyskanych w ramach badań pedagogicznych
- Doświadczenie w realizacji projektów badawczych / edukacyjnych /terapeutycznych.
- Doświadczenie dydaktyczne w edukacji w szkole wyższej, w realizacji przedmiotów związanych z resocjalizacją, profilaktyką oraz terapią zaburzeń w zachowaniu.
- Doświadczenie praktyczne w pracy z osobami zagrożonymi niedostosowaniem społecznym lub osobami społecznie niedostosowanymi.
Obowiązki:
- Prowadzenie badań naukowych w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, profilaktyki i terapii.
- Podejmowanie obowiązków organizacyjnych i dydaktycznych, wynikających z zatrudnienia na stanowisku adiunkta w Instytucie Pedagogiki oraz w Zakładzie Profilaktyki i Resocjalizacji.
- Aplikowanie o projekty i granty badawcze.
- Włączenie się do międzynarodowej współpracy naukowo-badawczej Zakładu Profilaktyki i Resocjalizacji.
- Inicjowanie nowych kontaktów naukowo-badawczych z krajowymi oraz zagranicznymi ośrodkami naukowymi.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Asystent
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Biologicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-11-08
- Ogłoszenie wygasa: 2023-12-08
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w Muzeum Przyrodniczym, Wydział Nauk Biologicznych Konkurs nr 134.2023.MP.WNB z dnia 08.11.2023 r. Jednostka organizacyjna: Muzeum Przyrodnicze, Wydział Nauk Biologicznych Nazwa stanowiska: asystent Liczba stanowisk: 1 Informacja o grupie pracowników, w której ma nastąpić zatrudnienie: badawczo-dydaktyczna: • w dyscyplinie: nauki biologiczne • w dziedzinie: nauki ścisłe i przyrodnicze Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.02.2024 r. Termin składania dokumentów: do 08.12.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: grudzień 2023 r./styczeń 2024 r. Okres zatrudnienia: 1 rok Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Biegła znajomość języka polskiego w mowie i w piśmie.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć (na poziomie odpowiadającym co najmniej B2).
- Stopień naukowy magistra w dziedzinie nauk biologicznych, uznawany w Polsce.
- Udokumentowane doświadczenie w pracy kuratora muzeum przyrodniczego nad dużymi kolekcjami naukowymi owadów.
- Udokumentowany dorobek naukowy w czasopismach indeksowanych na Thomson Scientific Master Journal List, z zakresu entomologii (zwłaszcza z koleopterologii), w tym ocenianych na co najmniej 70 punktów MNiSW w ostatnich 5 latach.
- Doświadczenie w pracy dydaktycznej na poziomie uniwersyteckim, a także w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z młodzieżą szkolną.
- Prowadzone badania naukowe muszą się mieścić w dyscyplinie nauk biologicznych.
Obowiązki:
- w obszarze badawczym: 1.Indywidualne badania naukowe w zakresie entomologii systematycznej i morfologicznej z wykorzystaniem zasobów kolekcji muzeum. Udział w zespołowych badaniach w ramach projektów prowadzonych przez Muzeum Przyrodnicze. Udział w konferencjach naukowych. Opieka kuratorska nad częścią kolekcji naukowej Muzeum Przyrodniczego UWr.
- W obszarze dydaktycznym: 1. Prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów w Muzeum Przyrodniczym i w innych jednostkach WNB w języku polskim i angielskim. Projektowanie i prowadzenie autorskich przedmiotów rozszerzających ofertę dydaktyczną Muzeum Przyrodniczego dla studentów. Sprawowanie opieki nad studentami wykonującymi prace dyplomowe i praktyki. Prowadzenie zajęć edukacyjnych dla młodzieży wszystkich poziomów edukacyjnych w ramach lekcji muzealnych i innych programów edukacyjnych WNB. Nadzór merytoryczny nad częścią wystaw muzeum.
- W obszarze organizacyjnym: 1. Zaangażowanie w prace ciał kolegialnych i komisji w strukturze Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w organizacji wystaw czasowych i innych aktywności Muzeum Przyrodniczego we współpracy ze środowiskiem społeczno-gospodarczym.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
ZOBACZ KONIECZNIE
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Asystent
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Fizyki i Astronomii
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-11-08
- Ogłoszenie wygasa: 2023-12-08
Konkurs numer 136.2023.ZAiAK.WFA.ER z dnia 08.11.2023 r. Jednostka organizacyjna: Zakład Astrofizyki i Astronomii Klasycznej Stanowisko: asystent Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczne • dyscyplinie/dyscyplinach: astronomia • w dziedzinie: nauki ścisłe i przyrodnicze Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: 08.12.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: grudzień 2023 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: grudzień 2023 r. Okres zatrudnienia: czas określony (zastępstwo) Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Posiadanie co najmniej stopnia magistra nauk fizycznych w dziedzinie astronomii lub stopnia magistra w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie astronomia.
- Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w dyscyplinie astronomia.
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku (w przypadku obcokrajowców potwierdzona certyfikatem odpowiadającym poziomowi C1).
- Kandydat przystępujący do konkursu powinien być specjalistą o udokumentowanym publikacjami dorobku naukowym w dyscyplinie astronomia. W szczególności, preferowani będą kandydaci o dużej samodzielności naukowej, mający dorobek w zakresie analizy obserwacji fotometrycznych i spektroskopowych gwiazd pulsujących oraz doświadczeniem w programowaniu przydatnym w automatycznej analizie dużych zbiorów danych astrofizycznych.
Obowiązki:
- Praca naukowa w obszarze astrofizyki, w szczególności w badaniach gwiazd zmiennych. Prowadzenie obserwacji astronomicznych w obserwatorium w Białkowie oraz w miarę potrzeby, w innych obserwatoriach krajowych lub zagranicznych, uczestnictwo w zebraniach naukowych, przygotowywanie publikacji naukowych, aktywne uczestnictwo w konferencjach naukowych.
- Prowadzenie zajęć dydaktycznych w wymiarze 240 h/rok.
- Uczestniczenie w przedsięwzięciach organizowanych na terenie IA UWr. Uczestniczenie w razie potrzeby w komisjach, radach i innych gremiach tworzonych na terenie IA UWr oraz Wydziału Fizyki i Astronomii.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Asystent
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawcza
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-10-31
- Ogłoszenie wygasa: 2023-11-30
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w Centrum Badań nad Światem Antycznym (projekt NAWA) na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 133.2023.NAWA.CBSA.WNHP.AW z dnia 31.10.2023 r. Jednostka organizacyjna: Centrum Badań nad Światem Antycznym, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Stanowisko: badawcze Rodzaj stanowiska: asystent Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki humanistyczne/historia Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę, Termin składania dokumentów: 30.11.2023 Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 08.12.2023 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.01.2024 r. Przewidywany okres zatrudnienia: 01.01.2024 r. – 28.02.2025 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Uczestnictwo w studiach doktoranckich w zakresie filologii klasycznej, historii starożytnej, badań nad starożytnym Wschodem.
- Dobra znajomość języka greckiego i łacińskiego.
- Umiejętność sprawnej lektury w najważniejszych językach nowożytnych, nie ograniczając się do j. angielskiego.
- Znajomość języków starożytnego Bliskiego Wschodu lub języka łacińskiego.
- Inne kryteria to publikacje: (artykuły w czasopismach, rozdziały w tomach zbiorowych, redakcja tomów zbiorowych, książka autorska), referaty konferencyjne w zakresie nauk o starożytności.
Obowiązki:
- Prowadzenie badań w zakresie dziejów elit w starożytnym Lewancie w kontekście transformacji imperiów na starożytnym Wschodzie. Szczegółowe obowiązki w tym zakresie zostaną wyznaczone przez Kierownika projektu.
- Uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach.
- Publikacja co najmniej jednego artykułu w jednym z czołowych międzynarodowych czasopism naukowych.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Społecznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-10-25
- Ogłoszenie wygasa: 2023-11-30
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Europejskich Procesów Politycznych w Instytucie Studiów Europejskich na Wydziale Nauk Społecznych Konkurs numer 129.2023.ZEPP.WNS.AW z dnia 25.10.2023 r. Jednostka organizacyjna: Instytut Studiów Europejskich, Zakład Europejskich Procesów Politycznych, Wydział Nauk Społecznych Stanowisko: adiunkt Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczne • dyscyplinie/dyscyplinach: nauki o polityce i administracji • w dziedzinie: nauki socjologiczne Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: 30.11.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 31.01.2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 20.02.2024 r. Okres zatrudnienia:3 lata Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Posiadanie co najmniej stopnia doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o polityce i administracji.
- Znaczący i aktualny dorobek naukowy z zakresu nauk o polityce i administracji obejmujący publikacje z wykazu czasopism, recenzowanych materiałów z konferencji i wydawnictw znajdujących się na listach MNiSW i MEiN.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku, udokumentowane odpowiednim certyfikatem językowym lub doświadczeniem współpracy międzynarodowej, pełnieniem funkcji wymagającej znajomości języka angielskiego lub potwierdzonym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć w języku angielskim.
- Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych na kierunkach prowadzonych w Instytucie Studiów Europejskich (Europeistyka, Zarządzanie Migracjami, Dyplomacja Europejska).
- Doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych na prowadzenie działalności naukowej i uczestnictwo w projektach badawczych, jako kierownik lub uczestnik/wykonawca.
- Współpraca z zagranicznymi i krajowymi ośrodkami naukowo-badawczymi.
- Sprecyzowane plany prowadzenia badań i rozwoju naukowego w dyscyplinie nauk o polityce i administracji.
- Dodatkowym atutem będzie dorobek naukowy w jednym lub więcej następujących obszarów badawczych: system Unii Europejskiej, procesy polityczne w państwach europejskich.
Obowiązki:
- Prowadzenie badań naukowych.
- Przygotowywanie publikacji naukowych, ukazujących się w wysoko punktowanych; czasopismach i prestiżowych wydawnictwach naukowych.
- Aplikowanie o wewnętrzne i zewnętrzne (w tym międzynarodowe) granty badawcze.
- Prowadzenie zajęć ze studentami studiów I i II stopnia oraz studentami Szkoły Doktorskiej (w języku polskim i angielskim).
- Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.
- Udział w międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Społecznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-10-24
- Ogłoszenie wygasa: 2023-11-30
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Socjologii Płci i Rodziny w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Konkurs numer 132.2023.ZSPR.WNS.AW z dnia 24.10.2023 r. Jednostka organizacyjna: Instytut Socjologii, Zakład Socjologii Płci i Rodziny, Wydział Nauk Społecznych Stanowisko: adiunkt Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczne • dyscyplinie/dyscyplinach: nauki socjologiczne • w dziedzinie: nauki społeczne Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: 30.11.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 15.01.2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 20.02.2024 r. Okres zatrudnienia: 3 lata Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Posiadanie stopnia doktora nauk humanistycznych lub społecznych w zakresie socjologii lub nauk socjologicznych lub stopnia z innej dyscypliny naukowej w ramach dziedziny nauk społecznych lub dziedziny nauk humanistycznych.
- Skonkretyzowane plany rozwoju naukowego.
- Udokumentowana znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej B2+.
- Dorobek naukowy z zakresu nauk socjologicznych, przez który rozumie się:
- 4.samodzielne autorstwo lub współautorstwo artykułów opublikowanych w czasopismach znajdujących się w międzynarodowych bazach Scopus, Web of Science, ERIH + lub DOAJ;
- 4.samodzielne autorstwo lub współautorstwo monografii naukowych wydanych w wydawnictwach znajdujących się na poziomie II w wykazie wydawnictw opublikowanym przez MNiSW / MEiN, redakcja lub rozdział w takiej;
- 4.samodzielne autorstwo lub współautorstwo monografii naukowych wydanych w wydawnictwach znajdujących się na poziomie I w wykazie wydawnictw opublikowanym przez MNiSW / MEiN;
- 4.samodzielne autorstwo lub współautorstwo artykułów opublikowanych w czasopismach znajdujących się na obowiązującej liście czasopism Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) / Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN);
- 4.samodzielne autorstwo lub współautorstwo rozdziałów książkowych opublikowanych w wydawnictwach znajdujących się w wykazie wydawnictw opublikowanym przez MNiSW / MEiN.
- Warunkiem minimalnym przystąpienia do konkursu jest posiadanie przynajmniej jednej publikacji wymienionej w punktach 4.1-4.2 oraz dodatkowo, przynajmniej dwóch innych publikacji wymienionych w punktach 4.1-4.5. Preferowany będzie dorobek z zakresu socjologii szczegółowych realizowanych w Zakładzie, w którym został ogłoszony konkurs.
- Preferowani będą kandydaci i kandydatki, posiadający udokumentowany udział w charakterze kierownika projektu lub wykonawcy w projekcie badawczym lub projekcie edukacyjnym realizowanym w szkołach wyższych, finansowanych ze środków pozyskanych w krajowych lub zagranicznych, otwartych postępowaniach konkursowych.
Obowiązki:
- Prowadzenie badań naukowych.
- Przygotowywanie publikacji naukowych, ukazujących się w wysoko punktowanych czasopismach i prestiżowych wydawnictwach.
- Aplikowanie o wewnętrzne i zewnętrzne (w tym międzynarodowe) granty badawcze.
- Aplikowanie o zagraniczne stypendia naukowe.
- Prowadzenie zajęć ze studentami studiów I i II stopnia oraz studentami Szkoły Doktorskiej (również w języku angielskim).
- Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
ZOBACZ KONIECZNIE
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Filologiczny
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-10-17
- Ogłoszenie wygasa: 2023-11-30
Konkurs nr 131.2023.INoIiM.WF.ER z dnia 17 października 2023 r. Jednostka organizacyjna: Instytut Nauk o Informacji i Mediach, Wydział Filologiczny Nazwa stanowiska: adiunkt Liczba stanowisk: 1 Informacja o grupie pracowników, w której ma nastąpić zatrudnienie: badawczo-dydaktyczna • w dyscyplinie: nauki o komunikacji społecznej i mediach • w dziedzinie: nauki społeczne Wymiar etatu: pełny Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.02.2024 r. Okres zatrudnienia: czas określony do 31.01.2025 r. Termin składania dokumentów: 30.11.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: do 31.12.2023 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Posiadanie tytułu zawodowego doktora.
- Posiadanie co najmniej dwóch publikacji naukowych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach.
- Doświadczenie dydaktyczne w uczelni wyższej – w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach.
- Znajomość języka polskiego i angielskiego umożliwiająca sprawną komunikację w dydaktyce akademickiej i w międzynarodowym środowisku naukowym.
Obowiązki:
- W obszarze badawczym: prowadzenie badań indywidualnych i zespołowych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach.
- W obszarze dydaktycznym: prowadzenie zajęć z wybranego zakresu: edytorstwa, publikowana cyfrowego i sieciowego, współczesnego rynku księgarskiego, mediów cyfrowych, informacji i analizy danych. Doświadczenie w zakresie elektronicznych systemów informacyjnych.
- W obszarze organizacyjnym: udział w pracach przy organizacji konferencji naukowych, pracach redakcyjnych przy publikacjach naukowych, działalności popularyzującej naukę, w pracach organizacyjnych.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-10-16
- Ogłoszenie wygasa: 2023-11-30
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w Centrum Badań nad Światem Antycznym na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 130.2023.NCN.CBSA.WNHP.AH z dnia 16.10.2023 r. Jednostka organizacyjna: Centrum Badań nad Światem Antycznym Stanowisko: badawczo-dydaktyczne Rodzaj stanowiska: adiunkt (post-doc) Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki/humanistyczne/historia Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę, Wynagrodzenie: 7300 zł brutto miesięcznie Termin składania dokumentów: 30.11.2023 Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 08.12.2023 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.01.2024 r. Przewidywany okres zatrudnienia: 01.01.2024 r.-31.05.2027 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Stopnień doktora w zakresie historii starożytnej, filologii klasycznej lub orientalistyki.
- Kandydat posiadający więcej niż jeden stopień doktorski może wziąć udział w konkursie, jeśli uzyskał swój pierwszy stopień doktora nie wcześniej niż w 2016 r.
- Bardzo dobra znajomość języka greckiego.
- Umiejętność sprawnej lektury w najważniejszych językach nowożytnych, nie ograniczając się do j. angielskiego.
- Spełnienie ogólnych kryteriów sformułowanych przez NCN dla osób zatrudnianych na stanowisku post-doc w projekcie Maestro (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2016/uchwala44_2016-zal1.pdf).
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
Obowiązki:
- Zatrudnienie: w ramach projektu NCN Maestro "Kultura epigraficzna we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie w starożytności: status, prezentacja, demokracja, autoidentyfikacja".
- Opis szczegółowy: Post-doc w Centrum Badań nad Światem Antycznym na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach projektu NCN Maestro "Kultura epigraficzna we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie w starożytności: status, prezentacja, demokracja, autoidentyfikacja". Jest to projekt z zakresu badań ilościowych nad antycznymi inskrypcjami (https://hist.uni.wroc.pl/Instytut-Historyczny/Epigraphy-project/Project-description).
- Prowadzenie badań w zakresie starożytnej kultury epigraficznej we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, których wyniki znajdą odzwierciedlenie w rozdziałach złożonych do monografii zbiorowych, które zostaną przygotowane w ramach tego projektu. Szczegółowe obowiązki w tym zakresie zostaną wyznaczone przez Kierownika projektu.
- Uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach.
- Publikacja co najmniej jednego artykułu w czołowych międzynarodowych czasopismach naukowych.
- Prowadzenie co najmniej 30 godzin dydaktycznych rocznie.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Asystent
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Biologicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2023-10-03
- Ogłoszenie wygasa: 2023-12-18
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko asystenta (zastępstwo) w Zakładzie Biologii Patogenów i Immunologii na Wydziale Nauk Biologicznych Konkurs numer 117.2023.ZBPI.WNB.AH z dnia 03.10.2023 r. Jednostka organizacyjna: Zakład Biologii Patogenów i Immunologii, Wydział Nauk Biologicznych Stanowisko: asystent Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczne • dyscyplinie/dyscyplinach: nauki biologiczne • w dziedzinie: nauki ścisłe i przyrodnicze Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: 18.12.2023 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: styczeń 2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.02.2024 r. Okres zatrudnienia: 01.02.2024 r. – 31.01.2025 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego
Oczekiwania:
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Stopień magistra kierunku mikrobiologia lub biologia.
- Doświadczenie w pracy badawczej w dziedzinie mikrobiologii, ze szczególnym uwzględnieniem biologii i genetyki bakteriofagów, bioinformatycznej analizy danych sekwencjonowania genomowego NGS, technik produkcji rekombinowanych białek fagowych, inżynierii genetycznej, w tym tworzenia mutantów fagowych.
- Doświadczenie w prowadzeniu badań in vivo w modelu mysim.
- Doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć dla studentów.
- Publikacje naukowe z dziedziny nauk biologicznych.
- Mile widziane doświadczenie w pracy w laboratoriach zagranicznych, kursach doszkalających oraz aktywne uczestnictwo w konferencjach międzynarodowych i krajowych.
Obowiązki:
- W obszarze badawczym: 1. Po zatrudnieniu kandydat będzie prowadził badania w dyscyplinie nauki biologiczne.
- W obszarze dydaktycznym: 1. Prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu nauk biologicznych. Nadzór na wolontariuszami i studentami prowadzącymi prace badawcze w zakładzie.
- W obszarze organizacyjnym: 1. Działalność na rzecz upowszechniania nauki. Opieka nad praktykantami i studentami prac dyplomowych.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Książki, które mogą Cię zainteresować

Dom drzewa w Miliczu. Nadleśnictwo Milicz
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?