Elżbieta Roszczak. Poznają wartości i rozwijają pod Jej dobrymi skrzydłami

Ewelina Żuberek
Elżbieta Roszczak to nauczycielka religii w Szkole Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju. To także laureatka II miejsca w kategorii Nauczyciel Roku Klas IV-VIII.

Wynik to wisienka na torcie

Udział w plebiscycie edukacyjnym był dla Elżbiety Roszczak zaskoczeniem.

- Rosnącą liczbę głosów obserwowałam z radością i lekkim zażenowaniem, nie lubię bowiem być w centrum uwagi - mówi.

Jak jednak podkreśla, przyjemne były słowa aprobaty, uznania i gratulacji od uczniów, rodziców i mieszkańców. - Ucieszyli się też moi współpracownicy, jakby wbrew obiegowej opinii, że nauczyciele to tylko dołki pod sobą kopią. Pracuję naprawdę z dobrym gronem i w dobrej szkole - dodaje.

Zajęcie drugiego miejsca w całym województwie jest dla Niej ogromnym wyróżnieniem i docenieniem wieloletniej pracy.

- Wielką radością i dumą napełnia mnie fakt zajęcia w plebiscycie pierwszego miejsca na terenie miasta. Wynik ów mnie całkowicie satysfakcjonuje. Drugie miejsce w województwie to już tak zwana wisienka na torcie - podkreśla.

Z Kościołem związana od zawsze

Elżbieta Roszczak pochodzi z tradycyjnej katolickiej rodziny. Zawsze była związana z Kościołem, jako nastolatka należała do oazy.

- Mieliśmy w parafii wspaniałego księdza wikarego, który był dla nas autorytetem i wzorem do naśladowania. To wtedy zakiełkowała we mnie myśl, aby zostać katechetką - wspomina nasza laureatka.

Uczy dzieci „swoich” dzieci

Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Podyplomowe Studia Rodziny. Jest nauczycielem dyplomowanym. W ubiegłym roku pani Elżbieta obchodziła jubileusz 35-lecia pracy. Od początku pracuje w tej samej parafii, potem w szkole. Uczy już dzieci „swoich” dzieci.

- Kocham swoją pracę, pracę z dziecięcym żywiołem, pomysłowością, radością i zaangażowaniem. Żyję moją pracą mimo stałego wysiłku, a czasem i wielkiego zmęczenia. Zawsze raduję się, gdy radują się moi uczniowie. Jestem dumna z różnych akcji, które wspólnie z uczniami organizujemy - podkreśla Elżbieta Roszczak.

Nasza laureatka uczy dzieci od klasy I do VIII. Zna swoich uczniów przez wiele lat, często gdy już opuszczą mury szkoły. - Czuję satysfakcję zawsze wtedy, gdy to, co robię, przynosi dobro moim uczniom. Poznają wartości, rozwijają je pod moimi skrzydłami, wyfruwają w świat i są dobrymi ludźmi - mówi nauczycielka. Elżbieta Roszczak to także kobieta wielu pasji, chętnie angażuje się w działania na rzecz innych. Od wielu lat chodzi na zajęcia ceramiczne, lubi fotografować i malować. Co jeszcze? - Bardzo lubię czytać książki, wprost pochłaniam je - mówi nasza laureatka.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji