Nauka pływania z dofinansowaniem? W gminach czekają dotacje na naukę najmłodszych. Gdzie i ile można zyskać?

OPRAC.:
Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
Kilkaset złotych na naukę pływania dla dziecka można zyskać w polskich gminach. Gdzie konkretnie?
Kilkaset złotych na naukę pływania dla dziecka można zyskać w polskich gminach. Gdzie konkretnie? Piotr Krzyzżanowski / Polska Press
Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów tylko w tym roku rozdysponuje 28 mln złotych na dofinansowania na naukę pływania do uczniów najmłodszych klas. Chodzi o uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza zajęciami wychowania fizycznego w szkole. Warunków jest niewiele, a ile można zyskać?

Spis treści

Dofinansowanie na naukę pływania 2024

Ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów finansowany będzie konkurs na dofinansowania organizacji zajęć sportowych dla uczniów. Minister Sportu i Turystyki przeznaczy na ten cel 28 mln złotych. Cała suma przeznaczona zostanie na dwa cele:

  • powszechną naukę pływania „Umiem pływać” - 17 mln złotych
  • zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej - 11 mln złotych

Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego wyłącznie drogą elektroniczną, a resort będzie miał dwa kolejne miesiące na ich rozpatrzenie. Wnioski i inne dokumenty można pobrać ze strony www.gov.pl.

Ile dofinansowania na naukę pływania 2024?

Program „Umiem pływać” adresowany jest do uczniów klas I-III w całej Polsce. Warunkiem jest systematyczny udział dzieci w zajęciach nauki pływania w warunkach pozaszkolnych. Główny cel projektu to oczywiście nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, ale także:

  • profilaktyka wad postawy
  • zapobieganie patologiom społecznym
  • upowszechnienie aktywności fizycznej

Zobacz także:Dotacje dla działkowców 2024. Gdzie ich szukać? W których miastach i ile można dostać? Niektóre konkursy nadal trwają

Podstawowy warunek to wykorzystanie dofinansowania na dodatkowe zajęcia, które nie będą nauką pływania w szkole. Z drugiej strony pieniądze będą dostępne dla wszystkich dzieci, niezależnie od poziomu zaawansowania ich umiejętności i zdolności. A ile dofinansowania na naukę pływania można dostać? Wiele zależy od tego, czy dotacja będzie obejmować koszty dojazdu na zajęcia:

  • 230 zł dotacji na uczestnika za 20 godzin lekcji, gdy nie ma konieczności pokrycia kosztów dojazdu na basen
  • 320 zł dotacji na uczestnika za 20 godzin lekcji, gdy jest konieczne pokrycie kosztów dojazdu na basen

Kto może starać się o dotację na naukę pływania?

Program dofinansowania nauki pływania dostępny jest dla klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, które organizują zajęcia sportowe dla uczniów. Portal infor.pl dodaje, że o pieniądze z FZS mogą starać się także inne organizacje, które realizują zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Fundusz może dofinansować także zajęcia tego typu organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego. O dofinansowanie nauki pływania warto zatem pytać w klubach sportowych i w lokalnych władzach gminnych.

Fundusz Zajęć Sportowych wspiera rozwój sportowy uczniów w Polsce. Umożliwia organizację dodatkowych zajęć sportowych w szkołach, zawodów czy wyjazdów sportowych.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nauka pływania z dofinansowaniem? W gminach czekają dotacje na naukę najmłodszych. Gdzie i ile można zyskać? - Strefa Biznesu

Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji