Studia doktoranckie w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Trwa nabór do szkoły doktorskiej w roku akademickim 2023/2024

OPRAC.:
Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Trwa rekrutacja na studia doktorskie w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika.
Trwa rekrutacja na studia doktorskie w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Freepik
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika otworzyła nabór na studia doktoranckie w roku akademickim 2023/2024. W ofercie można znaleźć m.in. takie dyscypliny jak ekonomia i finanse, nauki prawne czy nauki medyczne. Znamy już szczegóły dotyczące rekrutacji i ofertę, jaką proponuje uczelnia.

Spis treści

Szkoła Doktorska SGMK

Osoby chcące kontynuować karierę naukową na uczelni mają możliwość skorzystania z oferty Szkoły Doktorskiej w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Jest to publiczna uczelnia wyższa działająca pod opieką Akademii Kopernikańskiej. Za główny cel szkoły przyjęto kształcenie nowych badaczy, prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych.

Przyszli doktoranci będą mogli rozwijać swoją wiedzę w następujących dyscyplinach:

  • ekonomii i finanse;
  • filozofia;
  • nauki teologiczne;
  • nauki medyczne;
  • nauki prawne.

Rekrutacja do szkoły doktorskiej w roku akademickim 2023/2024

Jak zaznacza sekretarz generalny Akademii Kopernikańskiej prof. Krzysztof Górski Szkoła Główna Mikołaja Kopernika to jedyna w Polsce uczelnia proponująca programy współtworzone z naukowcami z placówek o światowej renomie, takich jak: Cambridge, Princeton, Oxford, Harvard czy NASA.

Warto dodać, że uczelnia edukację i badania prowadzi w pięciu różnych ośrodkach znajdujących się w Toruniu, Olsztynie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.

Osoby chcące skorzystać z oferty Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika powinny pamiętać, że o przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny.

Wymagana jest także zbieżność tematyczna ukończonego kierunku studiów magisterskich, osiągnięć naukowych lub innych form kształcenia z wybraną przez kandydata dyscypliną naukową. Postępowanie rekrutacyjne jest jednakowe dla wszystkich kandydatów niezależnie od wybranej dyscypliny naukowej – informuje uczelnia.

Wszystkie niezbędne informacje, czyli m.in. regulamin, program kształcenia, zasady i harmonogram rekrutacji znajdują się na stronie Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w zakładce „rekrutacja – szkoła doktorska”.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji