Szkoła w Chmurze przestaje być bezpłatna. Jak wygląda rekrutacja? Czy wszyscy chętni mają szansę dostać się do szkoły?

Magdalena Ignaciuk
Jak wygląda nauka w Szkole w Chmurze? Trwa rekruacja.
Jak wygląda nauka w Szkole w Chmurze? Trwa rekruacja. freepik.com
Edukacja domowa jest coraz bardziej popularną formą nauki dzieci w Polsce. Dane pokazują, że liczba dzieci w edukacji domowej na początku roku szkolnego 2023/2024 wynosiła prawie 50 tysięcy. Szkoła w Chmurze jest jedną z najchętniej wybieranych szkół, w której uczniowie biorą sprawy w swoje ręce i sami przygotowują się do egzaminów. Jak wygląda trwająca właśnie rekrutacja do Szkoły w Chmurze?

Spis treści

Tysiące maturzystów w Szkole w Chmurze

Szkoła w Chmurze stwarza warunki do nauki dla dzieci i młodzieży na poziomie Szkoły Podstawowej oraz Liceum. Obecnie jest ich ok. 28 tysięcy. Szkoła w Chmurze ma już także blisko 5 tys. absolwentów. W ubiegłym roku egzaminy maturalne napisało ponad 720 uczniów. W tym roku jest ich już niemal 6 razy więcej.

Szkoła zapewnia wsparcie nauczycieli i warsztatowców, miejsca spotkań czy tematyczne centra, gdzie można eksperymentować. Jest też sztab psychologów zapewniających wsparcie uczniom oraz rodzicom. Placówka ma także podpisane porozumienia z uczelniami wyższymi, dzięki czemu jej uczniowie mogą brać udział w zajęciach organizowanych na wybranych uniwersytetach - mówi rzecznik Fundacji „Szkoła w Chmurze”, Michał Cieśla.

Przeczytaj także: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2024/2025

Jak wygląda rekrutacja do Szkoły w Chmurze?

Rekrutacja do Szkoły w Chmurze rozpoczęła się na początku maja. Jak udało nam się dowiedzieć do tej pory zgłosiło się do niej kilka tysięcy chętnych.

Skala może robić wrażenie, ale zupełnie nie zależy nam na tytule największej szkoły w Polsce. W tym modelu ważny jest indywidualny powód, indywidualna ścieżka, którą wybiera uczeń i jego rodzina. Dlatego niezależnie od liczby uczniów, zgodnie podkreślamy, że to zawsze jest kilkadziesiąt indywidualnych i fascynujących historii - dodaje Michał Cieśla. - I my każdego ucznia wspieramy indywidualnie zapewniając mu dostęp do materiałów edukacyjnych, konsultacji, warsztatów czy spotkań. To indywidualne podejście widać już na etapie rekrutacji i będzie towarzyszyć uczniom do końca ich edukacyjnej przygody w Szkole w Chmurze.

Rekrutacja potrwa do wyczerpania miejsc. Jak wygląda rekrutacja krok po kroku?

  1. Wypełnienie formularza na stronie internetowej;
  2. Spotkanie informacyjne;
  3. Wypełnienie ankiety rekrutacyjnej.
  4. Rozmowa rekrutacyjna.
  5. Wniosek o zapis (po pozytywnym przejściu rozmowy rekrutacyjnej).
  6. Przesłanie dokumentów.
  7. Weryfikacja dokumentów.
  8. Decyzja o przyjęciu do Szkoły w Chmurze.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na rok szkolny 2024/2025 nie jest prowadzona rekrutacja do klas 8 SP oraz 4 LO.

Szkoła w Chmurze przestaje być bezpłatna

Do tej pory za naukę w Szkole w Chmurze nie były pobierane opłaty. Od roku szkolnego 2024/2025 to ulegnie zmianie. Jest to wynik drastycznych zmian w finansowaniu edukacji domowej.

Podstawowa opłata zależy od etapu edukacyjnego:

  • 140 zł miesięcznie za uczniów i uczennice w klasach 1-3 SP
  • 290 zł za uczniów i uczennice w klasie 8 SP oraz kl. 1-4 LO.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie szkoły oraz w czasie spotkań informacyjnych.

Wyjątkowe i trudne sytuacje również są brane pod uwagę. Jeżeli uczniowie znajdą się w trudnej lub specjalnej sytuacji, mogą ubiegać się o zmniejszenie lub zwolnienie z opłat. Wnioski o obniżenie lub zwolnienie z opłat są one rozpatrywane na bieżąco wraz z wnioskiem o zapis do szkoły. Każdy z nich będzie rozpatrywany indywidualnie. Zwolnienie z opłat lub ich zmniejszenie przyznawane jest na rok szkolny - wyjaśnia Michał Cieśla.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj StrefaEdukacji.pl!

Źródło: informacja prasowa Szkoły w Chmurze

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji