Spis treści
Gry edukacyjne
Gry edukacyjne dla dzieci to dowód na to, że nauka i zabawa mogą iść ze sobą w parze. Lata badań prowadzonych przez naukowców na całym świecie dowodzą, że gdy dziecko przyjemnie spędza czas, nauka danych umiejętności jest szybsza i skuteczniejsza, a wiedza utrwala się na zdecydowanie dłużej.
Choć pod pojęciem gier edukacyjnych najczęściej rozumie się zabawki logiczne i książeczki, to odkąd komputery pojawiły się w domach, zaliczamy do nich również ich komputerowe odpowiedniki. Dzięki zastosowaniu technologii, którą przecież tak uwielbiają dzieci, osiągnąć można jeszcze lepsze efekty.
Matematyczna gra edukacyjna, czyli Tales of Mathasia
Jeśli chcesz, by twoje dziecko poznało podstawy matematyki poprzez zabawę, to dobrym wyborem może być Tales of Mathasia polskiego studia Pancake Games. W zamyśle tytuł jest skierowany głównie do dzieci w wieku od 6 do 13 lat i uczy liczenia, dodawania i odejmowania. Akcja gry toczy się w tytułowym świecie zwanym Mathasia. W tej pięknej, kolorowej krainie spokojnie żyją sobie sympatyczne zwierzątka, które posiadają sporo cech ludzkich. Niestety, wkrótce krainę nawiedza zła moc.
Problemem jest Mroczny Czarnoksiężnik Sparrow, który został wygnany dawno temu przez Króla i Królową z ziem Mathasii. Rzucił on potężne zaklęcie, które ma na celu spowicie królestwa wieczną ciemnością. Zadaniem gracza jest rozwiązywanie prostych zadań matematycznych, które oczyszczają krainę z zepsucia. Tytuł możliwy jest do zagrania zarówno na PC, jak i Nintendo Switch.
Czy warto zainteresować się grą?
Jeśli twoje dziecko lubi gry komputerowe i chcesz je zainteresować matematyką, Tales of Mathasia może być dobrym wyborem. Tytuł jest definitywnie nastawiony na osoby, które zaczynają swoją przygodę z liczeniem. Misje są proste, a gracz ma odpowiednio dużo czasu na ich ukończenie Co ważne, w przypadku kłopotów można liczyć na odpowiednie wskazówki służące zrozumieniu poszczególnych zasad rządzących obliczeniami. Misje są zróżnicowane i ciekawe, przez co dzieciaki powinny chętnie brać się do zabawy z cyframi.
Ważną informacją może być to, że gra posiada język polski, jednak tylko w formie tekstowej. Może to być traktowane jako wada, jednak ma też swoje plusy. Przy okazji pociecha może ćwiczyć umiejętność czytania, a słuchając angielskich dialogów osłuchiwać się z tym popularnym językiem.
Znaleźć tu można też inne problemy. Uważam, że starsze dzieci gra może zwyczajnie znudzić. Tytuł jest dość infantylny i oferuje jedynie dodawanie i odejmowanie, przez co proponowanie go 13-latkowi raczej nie będzie dobrym pomysłem. Z perspektywy osoby dorosłej fabuła nie porywa, a brak mnożenie czy dzielenia skreśla jej szanse wśród nieco starszych uczniów. Na początku ścieżki edukacyjnej będzie to jednak świetna zabawa i dobrze wydane 37 złotych.
Zobacz również:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?