Jak i gdzie szukać pracy dla lektora języka angielskiego?

Materiał promocyjny Mas Media
Masz tu kilka możliwości. Najczęściej, świetną opcją jest dołączenie do szkoły językowej z polecenia, chociaż przeglądanie portali z ofertami pracy czy nawet sprawdzanie stron poszczególnych szkół językowych to również skuteczne strategie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

Praca dla lektora angielskiego: gdzie jej szukać?

Zacznijmy od omówienia tego, gdzie możesz szukać pracy dla lektora angielskiego. Masz tu kilka możliwości, często niewystępujących (lub znacznie trudniejszych do wykorzystania) w innych branżach.

Portale z ofertami pracy

Pierwszym i podstawowym krokiem jest sprawdzenie portali z ofertami pracy – zarówno tych ogólnych, niekoniecznie poświęconych sprawom zawodowym, jak i tych mocno specjalistycznych, z ofertami pracy konkretnie dla lektorów. Chociaż nie zawsze jest to najlepszy sposób, jest to krok, który powinien podjąć każdy nauczyciel języka angielskiego poszukujący pracy.

Poprzez sprawdzanie portali z ofertami nie tylko znajdziesz potencjalnych pracodawców, ale również rozeznasz się w rynku w Twoim rejonie. W końcu, jeżeli ofert będzie dużo (szczególnie tych wystawionych od dłuższego czasu), to oznacza to, że zapotrzebowanie przekracza dostępną liczbę lektorów, a tym samym Twoja pozycja (np. przy negocjowaniu stawek) jest mocniejsza. Dowiesz się również, jakie ogólne wymagania mają szkoły na lokalnym rynku, co może być pomocne, jeżeli zdecydujesz na następne kroki z naszej listy.

Poczta pantoflowa

Kolejnym doskonałym sposobem na znalezienie pracy dla lektora angielskiego jest popytanie wśród znajomych lektorów. Często, osoby pracujące w danej szkole wiedzą o rekrutacjach, zanim te wystartują, co może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami.

Dodatkowym atutem tej strategii jest to, że znajomy pracujący w danej szkole może od razu przekazać Ci informacje o tym, na jakich warunkach zatrudniani są lektorzy, a nawet podpowiedzieć, jakie stawki negocjować czy jakie konkretnie cechy wyróżnić w CV.

Strony szkół językowych

Możesz też posprawdzać strony internetowe szkół językowych w Twojej okolicy. Często, szkoły nie wystawiają konkretnych ofert pracy dla nauczycieli angielskiego i zachęcają do rekrutacji non-stop, np. poprzez podstronę z wymaganiami dla lektorów. Dlatego polecamy przeglądać strony lokalnych szkół, aby nie przegapić potencjalnych ofert pracy, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

W tym wypadku dobrą strategią będzie rozpoczęcie researchu od… Google Maps. Wystarczy, że wpiszesz „szkoła języka angielskiego” albo „szkoła językowa” mając włączoną lokalizację, i szybko dostaniesz listę lokalnych szkół, często z możliwością kliknięcia wizytówki i przejścia z niej bezpośrednio do strony danej placówki czy sieci.

Platformy społecznościowe

Celowo użyliśmy słowa „platformy” zamiast „media”, bo nie chodzi nam tylko o Facebooka czy Instagrama (chociaż oczywiście przeglądanie grup dla nauczycieli na tych serwisach też będzie przydatne), ale również fora internetowe dla lektorów angielskiego, studentów filologii i anglistów.

Na takich platformach znajdziesz nie tylko oferty, ale również opinie o pracodawcach, więc warto wykorzystać je, szukając pracy dla lektora j. angielskiego.

Jak szukać pracy dla lektora angielskiego? Kilka wskazówek!

Na koniec mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących tego, jak szukać pracy dla lektora języka angielskiego. Po pierwsze, przygotuj sobie szablon listu motywacyjnego, który łatwo dostosujesz do każdej oferty pracy. Po drugie, sprawdzaj opinie, ale nie traktuj ich jako niepodważalnych – w końcu stworzenie fałszywych opinii to kwestia ledwie kilku minut. Po trzecie, nie bój się aplikować do kilku szkół na raz – w końcu chodzi o znalezienie tej, w której będzie Ci najlepiej!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji