Joanna Jakubecka. Gdy to co trudne lub zbyteczne, staje się proste i potrzebne

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Joanna Jakubecka (Katolicka Szkoła Podstawowa, Stalowa Wola) zajęła IV miejsce w kategorii Nauczyciel Roku Klas 0-III. Jej dumą są osiągnięcia i sukcesy uczniów i absolwentów.

Lubi zmiany i nowe wyzwania

Joanna Jakubecka odkąd pamięta zawsze chciała pracować w szkole i nigdy nie rozważała wyboru innego zawodu.

- Uczę już ponad 30 lat - mówi.

Pracę na stanowisku nauczyciela rozpoczynała w małej wiejskiej szkole, w której zresztą sama uczyła się jako dziecko. W trakcie całej kariery zawodowej miała możliwość pracować w kilku placówkach i uczyć różnych przedmiotów. Umożliwiło Jej to zdobycie umiejętności i wartościowej wiedzy o tym zawodzie.

- Zdobyte doświadczenia wykorzystuję w obecnej pracy. Nadal kształcę się i chętnie podejmuję nowe projekty. Lubię zmiany i wyzwania - przyznaje.

A obecnie możemy Ją spotkać w korytarzach Katolickiej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli. Jest to placówka, która opiera się na wartościach chrześcijańskich, a swoim uczniom oferuje wysoki poziom nauczania i doskonałą kadrę nauczycielską.

„Nauczyciele to świetnie przygotowani specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie prowadzą zajęcia na najwyższym poziomie. Są wymagający, ale wymagają przede wszystkim od siebie. Są ludźmi otwartymi, życzliwymi, zawsze mają czas dla swoich uczniów” - czytamy na stronie szkoły.

Pomaga, pokazuje świat - i uczy

Nasza laureatka najbardziej ceni sobie w wybranym przez siebie zawodzie możliwość poznawania wspaniałych ludzi - dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli. Ważne jest dla Niej również to, że pomaga, pokazuje świat, prowadzi rozmowy, a także uczy się od innych.

- Bardzo cenne są dla mnie chwile, takie jak rozmowa z rodzicami czy odwiedziny absolwentów. Cieszy mnie radość dzieci i młodzieży, kiedy zauważają, że to, co uważali za bardzo trudne lub zbyteczne, staje się dla nich proste, zrozumiałe i potrzebne - mówi doceniona nauczycielka.

Zajęcie tak wysokiego miejsca w naszym plebiscycie edukacyjnym jest dla Niej potwierdzeniem, że to, co robi, jest ważne też dla innych. - Byłam zaskoczona gratulacjami składanymi mi przez rodziców moich absolwentów. To było bardzo miłe i niespodziewane - dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji