Jolanta Biała. Wszystko się może zdarzyć. Nie ma mowy o rutynie

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Jolanta Biała (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Oleszyce) to laureatka III miejsca w całym województwie. Uwielbia literaturę, wyszywać i kocha psy rasy rottweiler.

Nigdy nie możemy być pewni, w jaki sposób spędzimy dzień w pracy

Bycie nauczycielem, zdaniem naszej laureatki, jest bardzo trudną i wymagającą profesją, która jednocześnie daje wiele satysfakcji. Specyficzną cechą tego zawodu jest... mała przewidywalność.

- Nigdy nie możemy być pewni, w jaki sposób spędzimy dzień w pracy, jak przebiegną poszczególne lekcje czy nie wynikną jakieś dodatkowe sytuacje, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. Musimy zatem sporo wiedzieć o swoich uczniach - przyznaje.

Ona swoje działania dydaktyczne stara się dopasowywać do indywidualnych potrzeb i ograniczeń uczniów oraz tak, aby motywować ich do dalszego działania.

- Największą satysfakcję przynosi właśnie obcowanie z młodzieżą, przekazywanie im wiedzy, którą wykorzystują później w życiu dorosłym - dodaje.

Wpływ na wybór zawodu miała moja mama

Swoją przygodę z nauczaniem Jolanta Biała rozpoczęła, tuż po studiach, w Publicznym Gimnazjum w Oleszycach i pracowała tam, aż do jego zamknięcia w 2019 roku. Dziś naucza w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach oraz w szkołach w Zalesiu i Starych Oleszycach. Naucza nieprzerwanie od 24 lat.

- Duży wpływ na decyzję o wyborze zawodu nauczyciela miała moja mama, która również była nauczycielem - mówi nam.

Nasza laureatka ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku geografia oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kierunek chemia), a także studia podyplomowe w zakresie zarządzanie instytucją oświatową w zreformowanym systemie edukacji w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie swojej kariery zawodowej, przeszła wiele szczebli awansu zawodowego i od 2006 roku jest nauczycielem dyplomowanym. Przez cały okres pracy otrzymywała wiele nagród i dziś do tych sukcesów, do których może dopisać teraz zajęcie III miejsca w naszym plebiscycie. Czym dla Niej był?

- Miłą zabawą, przyjemnym doświadczeniem z dreszczykiem emocji i wielkim zaszczytem. Sama nominacja i przejście do etapu wojewódzkiego była wielkim zaskoczeniem, nie ukrywam, że i radością. Cieszę się bardzo z tak wysokiego miejsca - mówi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji