Muzeum Auschwitz zorganizuje „Akademię dla nauczycieli z Polski”. Do kiedy trwa nabór do projektu? Prezentujemy szczegóły

Magdalena Ignaciuk
Opracowanie:
Seminarium na temat historii niemieckiego obozu Auschwitz dla czynnych nauczycieli  szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbędzie się w kwietniu.
Seminarium na temat historii niemieckiego obozu Auschwitz dla czynnych nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbędzie się w kwietniu. Lāsma Artmane/unsplash.com
Seminarium „Akademia dla nauczycieli z Polski” przygotowuje należące do Muzeum Auschwitz centrum edukacyjne. Jego dyrektor Andrzej Kacorzyk zapowiedział, że uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak przygotować młodzież do wizyty w byłym niemieckim obozie. Jak i kiedy zgłosić się do projektu? Najważniejsze informacje.

Spis treści

Niezwykły program dla nauczycieli

Organizujemy ten program, bo wielu nauczycieli pyta nas o możliwość organizacji wizyty uczniów w autentycznym miejscu pamięci. Podczas trzech dni chcemy z jednej strony zaprezentować im narzędzia edukacyjne dla różnych grup wiekowych, które wypracowaliśmy w zespole centrum edukacji, a z drugiej pomóc im w przygotowaniu do młodzieży do wizyty w tak szczególnym miejscu – powiedział Andrzej Kacorzyk, dyrektor należącego do muzeum Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Edukacja w poobozowej przestrzeni to trudne doświadczenie nie tylko na poziomie faktów, które zostają przedstawione podczas zwiedzania czy warsztatów.

Pobyt w miejscu tak ogromnej ludzkiej tragedii to jest także doświadczeniem osobistym i emocjonalnym. Dlatego też nauczyciele biorący udział w seminarium będą mieli okazję zwiedzić teren byłego obozu z edukatorem; zobaczyć, w jaki sposób można podsumować wizytę podczas spotkania pod hasłem „Nigdy, przenigdy, nie bądź obojętny” – wyjaśnił Kacorzyk.

Seminarium, adresowane do czynnych zawodowo nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, odbędzie się w Oświęcimiu od 11 do 14 kwietnia. W programie znajdą się wykłady na temat historii niemieckiego obozu Auschwitz, warsztaty przeznaczone dla młodszej i starszej młodzieży, prezentacje materiałów przygotowujących i podsumowujących wizytę, jak również spotkanie na temat wykorzystania e-learningu w pracy w szkole. Uczestnicy seminarium zwiedzą nie tylko teren byłego obozu, ale też synagogę i Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz fragment miasta.

Jak się zgłosić do projektu?

Udział w projekcie jest bezpłatny. Do 8 marca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKQrm4DxG_RqeYX8jjI48IDozCpTrpDqYi3vIpYOvhL4_krg/viewform.

Międzynarodowe Centrum prowadzi wszystkie działania edukacyjne Muzeum Auschwitz. Są to studia, seminaria, konferencje, pobyty studyjne, wykłady, warsztaty i prezentacje multimedialne.

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Julia Szeremeta: "Oby mój sukces przyniósł pieniądze do boksu"

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji