Spis treści
Nauka języka polskiego i zadania domowe z lektur – prostsze z tymi trzema narzędziami
Nauka języka polskiego i odrabianie zadań domowych związanych z lekturami może być wyjątkowo przyjemniejsza i efektywniejsza dzięki wykorzystaniu specjalnych aplikacji i stron edukacyjnych. Oto kilka narzędzi, które pomogą ci lepiej zrozumieć treści literackie, analizować teksty i pracować nad zadaniami dotyczącymi lektur:
- WolneLektury.pl – skarbnica klasyków literatury polskiej i światowej. Dostęp do pełnych tekstów lektur pozwoli ci na lepsze zrozumienie treści i rozwijanie umiejętności interpretacji.
- Tryb „Redaktor” w Wordzie – funkcja dostępna w arkuszu tekstowym Microsoft Word, która sprawdzi błędy w rozprawce lub oceni, czy wypracowanie nie jest plagiatem.
- Wtyczka Blackox w Google Chrome – pozwala na kopiowanie tekstów z prezentacji i filmów, a następnie wklejanie ich do arkusza tekstowego. Przyspiesza dodawanie np. cytatów lub danych do pracy.
Języki obce i przedmioty ścisłe – 3 aplikacje, z którymi będzie łatwiej
- Duolingo – aplikacja do nauki języków obcych w przystępny sposób. Pilnuje regularności i sprawia, że nauka staje się bardziej przyjemna i motywująca.
- Photomath – aplikacja skanująca zadania matematyczne i dostarczająca dokładnych rozwiązań. Wykorzystaj to narzędzie do zrozumienia procesu rozwiązywania problemów, a nie tylko do kopiowania gotowych odpowiedzi.
- Wzorowo – aplikacja ze zbiorem ponad 250. wzorów z matematyki, chemii i fizyki.
Oto 3 aplikacje do organizacji nauki – rób zadania szybciej, łatwiej i przyjemniej
Oto kilka dodatkowych aplikacji, które sprawią, że proces nauki i odrabiania zadań domowych będzie bardziej efektywny i angażujący:
- Evernote – cyfrowy notatnik, który pozwoli organizować notatki, pomysły i plany. Pracuj wydajniej, nie tracąc ważnych informacji. Wszystko w jednym miejscu.
- Google Drive – doskonałe narzędzie do przechowywania i udostępniania dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Łatwiej współpracuj z kolegami nad projektami szkolnymi, ponieważ wszystkie pliki możecie udostępniać między sobą.
- Wtyczka StayFocusd – blokuje strony, które nas rozpraszają na określony czas. Zrób, co ma być zrobione.
- Pomodoro – aplikacja, która pomaga w kontrolowaniu czasu podczas nauki i zapobieganiu przekraczaniu określonych limitów. Oferuje ona licznik odmierzający czas, alarmy, możliwość śledzenia liczby zakończonych etapów nauki (lub pracy) i przerw oraz ustawianie dłuższych przerw po określonej liczbie cykli.
Korzystanie z odpowiednich aplikacji i stron może znacznie ułatwić proces nauki i odrabiania zadań domowych. Dzięki nim uczenie się do sprawdzianów, do egzaminów, czy też odrabianie zadań staje się bardziej przyjemne i efektywne.
Pamiętajmy jednak, że aplikacje są tylko wsparciem – nie odrobią lekcji z nas i nie napiszą maila na maturze z angielskiego. Dlatego warto uczyć się w wygodny sposób, korzystając z nowoczesnych pomocy, ale nie bezrefleksyjnie kopiować gotowce, aby zdobyć dobrą ocenę.
Umiejętności, których uczymy się w szkole, będą jeszcze potrzebne podczas egzaminu ósmoklasisty lub na maturze, gdzie nie będzie można wyciągnąć telefonu i skorzystać z aplikacji.
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?