Praca - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Redakcja Strefy Edukacji
Praca - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich gettyimages.com/Yumi mini
Poszukujesz pracy jako nauczyciel akademicki? A może jesteś zainteresowany stanowiskami naukowymi? Z naszego artykułu możesz dowiedzieć się o nowych ofertach pracy, które oferuje Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Sprawdź, czy wolne wakaty czekają na pracowników uczelni i wykładowców. Czy jakaś z nich jest dobrana do twoich kompetencji? Warto wiedzieć, jak można wziąć udział w konkursie na określone stanowisko, którym jesteś zainteresowany.

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich - wolne stanowiska pracy

Na polskich uczelniach można wyróżnić kilka rodzajów stanowisk, na które zatrudniani są nauczyciele akademiccy. Są to:

  • pracownicy dydaktyczni
  • pracownicy badawczy
  • pracownicy badawczo-dydaktyczni

Dodatkowo w ramach tego podziału nauczyciele akademiccy mogą być zatrudnieni na stanowiskach:

  • profesora
  • profesora uczelni
  • adiunkta
  • asystenta

Warto wiedzieć, że dana uczelnia może mieć również inne stanowiska, które określone są w jej statucie.
Rekrutacja na stanowiska akademickie ma formę konkursu. Jest to obowiązek, jeśli: * jest to pierwszy pierwszy stosunek pracy w określonej uczelni publicznej nawiązany z nauczycielem akademickim,

  • jest to umowa na czas nieokreślony lub określony dłuższy niż 3 miesiące,
  • jest to wymiar pracy przekraczający połowę pełnego wymiaru czasu pracy.

Dane pochodzą z Akademickiej Bazy Ogłoszeń.

Oferty pracy - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: Adiunkt

  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Uczelnia: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
  • Wydział: Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki
  • Rodzaj stanowiska: dydaktyczna
  • Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
  • Ogłoszenie dodano: 2024-04-24
  • Ogłoszenie wygasa: 2024-04-30

Konkurs dotyczy objęcia stanowiska adiunkta w grupie pracowników dydaktycznych w Instytucie Inżynierii Elektrycznej Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki jako podstawowego lub dodatkowego miejsca pracy.

Oczekiwania:

    1. posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk technicznych związanych z automatyką, elektroniką, elektrotechniką, elektroenergetyką, energetyką, mechatroniką lub pokrewnych,
    1. posiadanie przygotowania pedagogicznego lub gotowość do podjęcia kursu z przygotowania pedagogicznego oraz predyspozycje do prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami,
  • 3 w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami.

Obowiązki:

    1. Pracownik zatrudniony na stanowisku adiunkta będzie odpowiedzialny za prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych w zakresie: wykładów, ćwiczeń audytoryjnych, ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych w wymiarze co najmniej 330 godzin w ciągu roku akademickiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.
    1. Oczekuje się, że kandydat oprócz działalności dydaktycznej będzie promotorem prac dyplomowych inżynierskich a także będzie uczestniczył w czynnościach organizacyjnych w zakresie dydaktyki oraz organizacji dydaktyki (np. opracowanie/przygotowanie ćwiczeń laboratoryjnych, instrukcji laboratoryjnych, uczestnictwo w radach programowych kierunków studiów).

Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl

Oferty pracy - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: Asystent

  • Wydział: Studium Języków Obcych
  • Ogłoszenie dodano: 2024-03-28
  • Ogłoszenie wygasa: 2024-04-28

Od kandydata oczekuje się doświadczenia w pracy z osobami dorosłymi i prowadzeniu zajęć w formie lektoratów, opracowywania sylabusów z języka angielskiego, przygotowania materiałów autorskich do nauki specjalistycznego języka angielskiego, przekazywania podstawowych informacji o kulturze kraju charakterystycznego dla danego obszaru językowego, przeprowadzania testów kontrolnych, które dają możliwość sprawdzenia swoich postępów i są wskazówką do dalszej nauki, przeprowadzania po każdym semestrze egzaminów, którego zaliczenie umożliwia rozpoczęcie nauki na kolejnym etapie zaawansowania, udzielania konsultacji, stałego doskonalenia swoich umiejętności językowych, poznawania nowych metod nauczania. Dodatkowe oczekiwania: wykonywanie tłumaczeń na język angielski i francuski. Reszta informacji w treści ogłoszenia.

  • Wymagane jest spełnienie przez kandydata następujących kryteriów kwalifikacyjnych: Posiadanie stopnia naukowego magistra, magistra inżyniera lub równoważnego z zakresu filologii angielskiej; Zaawansowana znajomość języka angielskiego, potwierdzona właściwym dyplomem lub świadectwem wydanym na podstawie egzaminu przez instytucję o uznanej pozycji w nauczaniu języka angielskiego; Zaawansowana znajomość języka francuskiego, potwierdzona właściwym dyplomem lub świadectwem wydanym na podstawie egzaminu przez instytucję o uznanej pozycji w nauczaniu języka francuskiego; Co najmniej pięcioletni udokumentowany staż pracy na stanowisku nauczyciela akademickiego; Udział w projektach międzynarodowych prowadzonych na uczelni wyższej; Wysokie umiejętności dydaktyczne potwierdzone np. wynikami ankiet studenckich; Predyspozycje i umiejętności osobiste, w tym: - umiejętność rzetelnego przekazywania wiedzy i umiejętności praktycznych, - umiejętność planowania i organizacji pracy własnej, - znajomość i umiejętność obsługi komputera oraz technik nauczania na odległość, - praktyczna znajomość programu Sylabus, praktyczna znajomość platformy Moodle, - doświadczenie w tworzeniu nowych kierunków studiów, - czynny udział w szkoleniach i kursach podnoszących kompetencje dydaktyczne, - uczestnictwo w konferencjach dydaktycznych i dydaktyczno-naukowych, potwierdzone odpowiednimi zaświadczeniami; Warunki konieczne: - doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego specjalistycznego, języka angielskiego biznesowego, - wiedza z zakresu nowoczesnych metod nauczania języków obcych, np. neurodydaktyki, psychologii w nauczaniu czy metod kreatywnych (prowadzenie debat, kół zainteresowań) itp. - wiedza i doświadczenie z zakresu tłumaczeń ogólnych, naukowych i specjalistycznych (koniecznie z zakresu medycyny) w języku angielskim i francuskim, mile widziane uprawnienia tłumacza przysięgłego, - umiejętność pracy metodą projektową, np. „design thinking”, - doświadczenie w organizowaniu konkursów i przedsięwzięć promujących naukę języka angielskiego, rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczestników, - doświadczenie w pracy z uczniami szkół średnich, - umiejętność organizacji kursów i warsztatów językowych, - znajomość współczesnych platform do nauczania zdalnego oraz projektowania quizów językowych, - uczestnictwo w różnego rodzaju projektach dydaktycznych czy edukacyjnych, W przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami.

Obowiązki:

  • Nauczanie języka angielskiego i francuskiego.
  • Opracowywanie sylabusów do przedmiotu.
  • Wykonywanie tłumaczeń.
  • I inne.

ZOBACZ KONIECZNIE

Oferty pracy - Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: Profesor uczelni

  • Ogłoszenie dodano: 2024-02-13

Konkurs dotyczy objęcia stanowiska profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych w Instytucie Inżynierii Elektrycznej Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki jako podstawowego lub dodatkowego miejsca pracy.

    1. posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych związanych z automatyką, elektroniką, elektrotechniką, elektroenergetyką, energetyką, mechatroniką lub pokrewnych,
    1. w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami.

Obowiązki:

    1. Pracownik zatrudniony na stanowisku profesora uczelni będzie odpowiedzialny za prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych w zakresie: wykładów, seminariów, ćwiczeń audytoryjnych, ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych w wymiarze co najmniej 300 godzin w ciągu roku akademickiego.
    1. Oczekuje się, że kandydat oprócz działalności dydaktycznej będzie promotorem prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich a także będzie uczestniczył w czynnościach organizacyjnych w zakresie dydaktyki oraz organizacji dydaktyki (np. opracowanie/przygotowanie ćwiczeń laboratoryjnych, instrukcji laboratoryjnych, uczestnictwo w radach programowych kierunków studiów).

Książki, które mogą Cię zainteresować

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!