Wiesław Pyzia. Nauczyciel orkiestra! I zaśpiewa, i chórem dyryguje, i mecz posędziuje

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Wiesław Pyzia (III Liceum Ogólnokształcące, Rzeszów) został laureatem II miejsca w całym województwie w kategorii Nauczyciel Roku Szkoły Ponadpodstawowej.

Ekspert od muzyki, kultury i wychowania fizycznego

Nauczyciel Wiesław Pyzia jest absolwentem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz podyplomowych studiów Uniwersytetu Historyczno-Przyrodniczego na kierunku wiedzy o kulturze w Kielcach. Posiada również uprawnienia do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Studia z WF-u ukończył w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie.

Jest ekspertem od muzyki, wiedzy o kulturze i wychowania fizycznego, wchodzącym w skład komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. Posiada trzeci stopień specjalizacji zawodowej w zakresie muzyki i jest nauczycielem dyplomowanym. Jest też sędzią piłki nożnej w PZPN w Warszawie - okręg podkarpacki.

To jednak również dyrygent chóru Dominanta III Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie, który powstał w 2004 roku. Od początku swego istnienia chór - na czele z naszym laureatem - bierze udział w Przeglądach Chórów Szkolnych „Magnificat” w Rzeszowie. Przystąpił również do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. I dodajmy, że ma na swoim koncie wiele wspaniałych osiągnięć i nagród.

Wybrał ten zawód, bo to było Jego marzenie

Dzięki udziałowi w naszym plebiscycie Wiesław Pyzia trafił do grona jednego z najlepszych nauczycieli szkoły ponadpodstawowej w całym województwie. Zapytaliśmy naszego laureata, co zadecydowało o tym, że wybrał właśnie taką ścieżkę a nie inną kariery zawodowej.

- Moim marzeniem było zostać nauczycielem - odpowiedział.

Jak widać, marzenie to spełnił i realizuje się w zawodzie z powodzeniem od 35 lat. Ceni sobie pracę z młodzieżą Od samego początku swojej kariery pan Wiesław pracował w szkole ponadpodstawowej.

- Najbardziej cenię w swoim zawodzie pracę z młodzieżą oraz jej wdzięczność za przekazywaną wiedzę, osiągnięcia artystyczno-sportowe i dobrą współpracę z młodzieżą i rodzicami - mówi Wiesław Pyzia.

Jest też dumny, że młodzież, którą uczy, zajmuje czołowe miejsca w wielu konkursach i festiwalach w etapach wojewódzkich, ale też na arenie ogólnokrajowej.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji