Bezpieczne wakacje – o czym pamiętać wyjeżdżając za granicę?

Materiał informacyjny wakacyjnapolisa.pl
Aby wakacje za granicą były w pełni odprężające i bezpieczne, warto w pierwszej kolejności poczynić odpowiednie starania. Podstawą jest nasze bezpieczeństwo i możliwość korzystania z usług medycznych, kontakt z bliskimi, jak również dostęp do pieniędzy. Przygotowania należy poczynić także w kierunku komfortowej podróży do miejsca, w które się udajemy oraz powrotu. W tym artykule powiemy kilka słów o tym, jak zapewnić sobie bezpieczne wakacje.

Przygotowania do wakacji za granicą

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wcześniej zagwarantować sobie bezpieczne i komfortowe wczasy. Wówczas pozostanie nam już jedynie z niecierpliwością czekać na termin wyjazdu. O co dokładnie należy się zatroszczyć? Na liście rzeczy do załatwienia mamy: ubezpieczenie turystyczne, załatwienie spraw związanych z podróżami, zabezpieczenie środków finansowych, a także uzyskanie pewności, że za granicą będziemy mieli kontakt z naszymi bliskimi. Poniżej omawiamy poszczególne etapy przygotowań.

Ubezpieczenie turystyczne na pierwszym miejscu

Udając się na zagraniczne wakacje należy zatroszczyć się o ubezpieczenie turystyczne. Turyści muszą pamiętać o tym, że koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie. Tymczasem na wakacjach mogą nas spotkać różne zdarzenia losowe, które będą skutkować potrzebą szybkiego kontaktu z lekarzem. Jeden z częstszych powodów? Nagły ból zęba. Ubezpieczenie turystyczne zapewni przede wszystkim zwrot kosztów leczenia, aczkolwiek zakres ochrony może być znacznie szerszy. Na stronie internetowej https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/5-najlepszych-najlepszych-ubezpieczen-turystycznych-dla-aktywnych/ możesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy.

Planowanie podróży z dużym wyprzedzeniem

Z dużym wyprzedzeniem należy także zapewnić sobie podróż do miejsca naszych wakacyjnych wojaży. Jest to ważne zwłaszcza z perspektywy osób planujących podróż samolotem. W ten sposób można dużo taniej pozyskać bilety lotnicze, a jednocześnie zarezerwować sobie najlepsze połączenia. Przed samą podróżą zadbaj o odprawę przez Internet (można to zrobić nawet 48h przed lotem), dzięki czemu zaoszczędzisz czasu na lotnisku. Upewnij się także, że Twój bagaż spełnia wymagania stawiane przez wybraną linię lotniczą. Dobrym pomysłem może być zakup ubezpieczenia bagażu, a także ubezpieczenia od opóźnionego lub odwołanego lotu.

Nieograniczony dostęp do pieniędzy za granicą

Poczucie większego bezpieczeństwa za granicą daje nam oczywiście dostęp do naszych pieniędzy. Przed zagranicznymi wakacjami warto zapewnić sobie kartę wielowalutową i wymienić walutę. Aktualnie do dyspozycji turystów pozostają bankowe aplikacje mobilne, w których można przy pomocy kilku kliknięć wymienić walutę. Płacąc kartą w lokalnej walucie znacznie obniżysz koszty, ze względu na brak prowizji. Zadbaj także o odpowiednią ilość gotówki. W ten sposób zabezpieczasz się na wypadek zgubienia lub kradzieży karty płatniczej lub braku bankomatów. Gotówki nie należy trzymać w jednym miejscu. Warto mieć kilka skrytek, aby dodatkowo zwiększyć ochronę przed kradzieżą wszystkich pieniędzy.

Zadbaj o nieograniczony kontakt z bliskimi

W dobie Internetu i telefonii komórkowej możemy utrzymać kontakt z naszymi bliskimi praktycznie w dowolnym miejscu na Ziemi. Musisz jednak pamiętać, że za granicą należy aktywować roaming, aby móc korzystać z sieci zagranicznych operatorów. O ile w krajach UE zwykle możemy korzystać z roamingu bez dodatkowych kosztów, o tyle w innych zagranicznych krajach opłaty za połączenia i Internet mogą być bardzo wysokie. W związku z tym warto skontaktować się ze swoim operatorem i zapytać o najlepszą ofertę na zagraniczne wakacje. Jeśli chcesz zachować dostęp do Internetu niezależnie od miejsca, możesz także skorzystać z usług mobilnego Internetu.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

O swoje bezpieczeństwo na zagranicznych wakacjach warto zadbać poprzez wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Na taką polisę składać się może kilka pomniejszych ubezpieczeń, a mianowicie: ubezpieczenie kosztów leczenia (KL), ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), Assistance (AS), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), ubezpieczenie bagażu czy też ubezpieczenie od opóźnionych lub odwołanych lotów. Jak zatem widzisz, możesz zapewnić sobie całkiem szeroki zakres ochrony na czas zagranicznych wojaży.

A w jaki sposób możesz wybrać najlepsze ubezpieczenie pod kątem swoich indywidualnych potrzeb? Pamiętaj o tym, że znajdziesz polisę turystyczną w porównywarce wakacyjnapolisa.pl. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby otrzymać zestawienie najciekawszych propozycji z wielu różnych firm ubezpieczeniowych. Przed zakupem polisy sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia i upewnij się, że oferowany zakres ochrony w pełni odpowiada Twoim potrzebom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji