Krzysztof Leszkiewicz. Ma zrozumienie i wsparcie z obu stron „barykady”

Urszula Szarlej-Kuczyńska
archiwum prywatne/ Krzysztof Leszkiewicz
Krzysztof Leszkiewicz w pracy nauczyciela najbardziej sobie ceni możliwość przekazywania wiedzy innym.

Zupełnie inne spojrzenie na świat

- Nieważne, którą już lekcję prowadzę - zawsze towarzyszy temu przyjemne odczucie, że w tym dniu mogłem kogoś czegoś nauczyć, przekazać coś ważnego, czasami też udzielić rady - mówi Krzysztof Leszkiewicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim.

Wiele radości sprawia Mu na co dzień w pracy również możliwość rozmowy zarówno z uczniami, jak i innymi doświadczonymi nauczycielami.

- Daje mi to zupełnie różne spojrzenia na świat, przez co sam dużo się dowiaduję oraz dostrzegam na przykład to, jak bardzo my jako ludzie jesteśmy różnorodni, a jednocześnie wcale zbyt mocno nie różnimy się między sobą - wyjaśnia. Nasz laureat już jako dziecko chciał zostać nauczycielem. Chociaż początkowo przedmiotem, którego chciał uczyć, była historia, to aktualnie specjalizuje się jednak w dziedzinie religii oraz filozofii.

Zdobyta wśród uczniów sympatia

- Zawsze doceniałem pracę własnych nauczycieli i możliwość dzielenia się wiedzą wraz z innymi. Wewnętrznie czułem, że kontakt z innymi nauczycielami, jak i uczniami jest rzeczą mi bliską i czymś, co w przyszłości chcę robić - mówi nam.

Po długich namysłach podjął się studiów teologicznych w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym imienia Edyty Stein w Zielonej Górze właśnie z taką nadzieją, że zrealizuje swoje marzenia o pracy w szkole. I jak widać - udało się to.

Nasz laureat najbardziej dumny jest ze zdobytej sympatii wśród uczniów, jak i grona nauczycieli. - Zrozumienie i wsparcie z obu stron barykady jest niezmiernie motywujące do działania na rzecz społeczności szkolnej, jak również w kierunku samodoskonalenia się - podkreśla.

Piąte miejsce w kategorii Nauczyciel Roku szkoły ponadpodstawowej to dla Niego miłe wyróżnienie, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że swoją pracę w roli dydaktyka rozpoczął stosunkowo niedawno. - W zawodzie jestem dopiero 1,5 roku. Patrząc jednak na ten czas, nie żałuję swojej decyzji - zapewnia. A jakie ma zainteresowania pozazawodowe? Okazuje się, że pokrywające się z wykonywanym zawodem. - Interesuję się bowiem teologią, szczególnie angelologią oraz filozofią egzystencjalną, a także Sokratesem i Sorenem Kierkegaardem. Ciekawi mnie również astronomia oraz poznawaniem języków obcych - zdradza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji