Na najwyższym stopniu podium Akademia Wychowania Fizycznego filia w Gorzowie Wielkopolskim

Katarzyna Borek
Naszą Uczelnią Roku w województwie lubuskim została Akademia Wychowania Fizycznego filia w Gorzowie Wielkopolskim.

Bogate wyposażenie

Akademia Wychowania Fizycznego imienia Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu jest najstarszą uczelnią sportową w Polsce oraz trzecią najstarszą katedrą w Europie. Wywodzi się z tradycji Katedry Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego, powołanej w 1919 roku we Wszechnicy Piastowskiej (późniejszym Uniwersytecie Poznańskim). Obecnie AWF Poznań prowadzi siedem kierunków. Są to: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, dietetyka, turystyka i rekreacja, taniec w kulturze fizycznej oraz neurobiologia.

Absolwenci mogą kontynuować edukację na studiach podyplomowych lub kursach instruktorskich i trenerskich.

- W naszej szkole doktorskiej kształcimy młodych naukowców, którzy chcą współtworzyć wiedzę naukową z zakresu nauk o kulturze fizycznej - przekazują.

Uczelnia dysponuje profesjonalnym zapleczem sportowym. Nowoczesny kampus znajduje się w samym centrum Poznania, w pobliżu terenów rekreacyjno-sportowych i domu studenckiego. Uczelnia dysponuje profesjonalnym zapleczem sportowym (stadion lekkoatletyczny, boisko do hokeja na trawie, korty tenisowe, pływalnia z zapleczem do odnowy biologicznej, sale do szermierki, siłownie) oraz naukowym (liczne laboratoria i pracownie).

Uczelnię ukończyło wielu wybitnych sportowców

Akademia to uczelnia, w której studenci mogą realizować swoje pasje naukowe w przyjaznej atmosferze, współpracując z wybitnymi naukowcami, ale także praktykami i trenerami. W 2022 roku AWF uzyskała kategorię A w ewaluacji dyscypliny nauki o kulturze fizycznej, co świadczy o docenieniu wysokiego poziomu prowadzonej przez pracowników Akademii działalności naukowej i publikacyjnej oraz skuteczności aplikowania o granty naukowe w konkursach krajowych, jak również zagranicznych.

Uczelnię ukończyło wielu wybitnych sportowców, którzy zdobyli najwyższe medale na mistrzostwach świata i Europy oraz igrzyskach olimpijskich, między innymi: Władysław Komar, Władysław Kozakiewicz, Bronisław Malinowski, Tomasz Kucharski, Michał Jeliński, Jan Szymański, Julia Michalska, Łukasz Nowak czy Maciej Lepiato.

Liczne sukcesy sportowe odnoszą też nasi obecni studenci oraz zawodnicy AZS AWF reprezentujący dyscypliny: kajakarstwo, floret, kickboxing, taekwondo, lekkoatletkę. Wśród nich są olimpijki Karolina Naja i Anna Puławska, Alex Koliadych, Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak, Katarzyna Szperkiewicz, Jakub Stepun, Jakub Pokusa, Martyna Jelińska i Dagmara Haremza.

Wysoki poziom kształcenia zapewnia prężne środowisko akademickie o wymiernych osiągnięciach naukowych i zawodowych oraz ustalonej pozycji nie tylko w kraju, ale również poza granicami. Wśród zatrudnionych są profesorowie, doktorzy habilitowani, a także wielu doskonałych trenerów. Wykwalifikowana kadra umożliwia odpowiednią realizację celu i modelu kształcenia w naszej Uczelni Roku.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji