Noc Spadających Gwiazd Warszawa 2023. Centrum Nauki Kopernik zaprasza na pokaz

Katarzyna Glegoła
Już w ten weekend z 12 na 13 sierpnia będziemy mogli obserwować spadające gwiazdy.
Już w ten weekend z 12 na 13 sierpnia będziemy mogli obserwować spadające gwiazdy. fot. Paweł Tymiński
Centrum Nauki Kopernik zaprasza na Noc Spadających Gwiazd. Już w najbliższą sobotę 12 sierpnia, światła w Warszawie zgasną i zacznie się niezwykłe astronomiczne widowisko. Wstęp za darmo!

Spis treści

Wspólne oglądanie gwiazd

W nocy z 12 na 13 sierpnia warto będzie spojrzeć w niebo. Tej nocy można spodziewać się deszczu spadających gwiazd. Centrum Nauki Kopernik organizuje z tej okazji wspólną obserwację nieba. Wszyscy zainteresowani mogą wybrać się nad Wisłę, gdzie między Centrum Nauki Kopernik a Pracownią Przewrotu Kopernikańskiego, będą czekały na nich teleskopy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 21:00 i będzie trwało do północy. Wstęp jest bezpłatny!

Dlaczego warto?

To jedyna taka noc w roku, gdy światła w Warszawie zgasną, by móc dogłębnie zanurzyć się w astronomicznym widowisku. Dla lepszego efektu wyłączona zostanie iluminacja Centrum Nauki Kopernik, planetarium, okolicznych mostów i innych obiektów. Do obserwacji nieba wiele nie potrzeba. Perseidy można dostrzec gołym okiem, nie potrzeba mieć specjalistycznego sprzętu. Warto natomiast zaopatrzyć się w koc i przekąski.

Astronomiczne widowisko poprzedzi jazzowy koncert. Na scenie plenerowej CNK wystąpi Witold Janiak, dwukrotny laureat „Oscara Jazzowego”. Koncert szlagierów jazzowych rozpocznie się o 20:00 i będzie trwał do 20:45. Wstęp za darmo!

Zapowiedź wydarzenia

„Wygasimy światła Warszawy, zaprosimy ciekawych gości, rozstawimy teleskopy, będzie muzyka, foodtrucki, a także wyjątkowa świecąca niespodzianka”, tak wydarzenie zapowiada Centrum Nauki Kopernik.

Kosmiczne widowisko

W nocy z 12 na 13 sierpnia będzie można dojrzeć na niebie deszcz Perseidów. Niezwykły astronomiczny spektakl można obserwować raz w roku w połowie sierpnia „(…) gdy Ziemia przedziera się przez kosmiczną chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle,” czytamy na stronie Centrum Nauki Kopernik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji