Przedmioty ścisłe i przyrodnicze staną się priorytetem w nowym roku szkolnym. Będą zmiany w nauczaniu?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
– Przedmioty ścisłe i przyrodnicze będą priorytetem w roku szkolnym 2024/2025 – powiedziała w środę wiceminister edukacji narodowej Katarzyna Lubnauer. Dodała, że wyzwaniem dla szkół będzie także włączenie do systemu polskiej edukacji wszystkich uczniów ukraińskich.

Spis treści

Jakie są kierunki polityki oświatowej w roku szkolnym 2024/2025?

Wiceszefowa MEN na konferencji prasowej przedstawiła kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025.

Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji przedstawiła kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025. PAP/ Szymon Pulcyn

Wśród priorytetów wymieniła m.in. edukację prozdrowotną, edukację obywatelską, edukację proobronną, wspieranie dobrostanu uczniów i ich zdrowia psychicznego, kształtowanie myślenia analitycznego i pracę z uczniem z doświadczeniem migracyjnym.

Lubnauer wskazała, że resort chce postawić na wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci i krytycznej analizy informacji dostępnych w internecie.

Nauki ścisłe i przyrodnicze oraz praca z uczniem o doświadczeniu migracyjnym

Podkreśliła, że kluczowe będzie kształtowanie myślenia analitycznego dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów przyrodniczych ze szczególnym naciskiem na edukację w naukach ścisłych, w tym matematycznych.

– Będziemy tworzyć nowe rozwiązania. Uruchamiamy studia podyplomowe i doskonalenie nauczycieli klas I-III, jeśli chodzi o metodykę nauczania matematyki – zaznaczyła wiceminister.

Dodała, że „przedmioty ścisłe, przedmioty przyrodnicze będą priorytetem w roku 2024/25”.

Jednym z kierunków polityki oświatowej państwa będzie również praca z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, w tym w zakresie nauczania języka polskiego jako języka obcego.

– Chcemy włączyć do systemu polskiej edukacji wszystkich uczniów ukraińskich. Uczniów, którzy jeszcze (...) w tej edukacji nie są. Staje się dla nich edukacja w polskich szkołach obowiązkiem od 1 września 2024 r. W związku z tym szkoły muszą być do tego przygotowane. Muszą nauczyć się pracy z uczniem z doświadczeniem migracyjnym – podkreśliła Lubnauer.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl
!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji