Siostra Jolanta Bartman wdzięczna Bogu i swoim przełożonym, że została posłana właśnie do pracy z dziećmi

Urszula Szarlej-Kuczyńska
- Praca z dziećmi to dla mnie przede wszystkim ogromna radość i przyjemność - mówi s. Jolanta Bartman. To zwyciężczyni kategorii Dyrektor Roku Placówki Edukacyjnej.

Z wielką radością wykonuje swoją pracę

Siostra Jolanta Bartman przynależy do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Charyzmatem zgromadzenia jest głównie właśnie opieka nad dziećmi przedszkolnymi. Praca dydaktyczno-wychowawcza oparta jest o podstawę programową Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz koncepcję założyciela zgromadzenia bł. Edmunda Bojanowskiego.

- Z wielką radością i satysfakcją wykonuję moją pracę. Jestem wdzięczna Bogu i moim przełożonym, że zostałam posłana właśnie do pracy z dziećmi - mówi nasza zwyciężczyni.

Jest nauczycielem od 35 lat. Od 33 lat obejmuje również stanowisko dyrektora przedszkola Ochronka bł. Edmunda Bojanowskiego w Domaradzu.

- Przez wszystkie lata mojej kariery pracowałam zarówno w przedszkolach publicznych, jak i niepublicznych prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP. - dodaje.

Najlepsza w całym województwie

W odpowiedzi na sugestie zgłaszane przez środowisko oświatowe po poprzedniej edycji naszego plebiscytu edukacyjnego w tym roku została dodana nowa kategoria, w której zostali nagrodzeni dyrektorzy placówek oświatowych - szkół i przedszkoli. I to właśnie za wspaniałe prowadzenie oraz zarządzanie przedszkolem siostra Jolanta Bartman zajęła pierwsze miejsce w całym województwie podkarpackim właśnie w kategorii Dyrektor Roku Placówki Edukacyjnej. Czym jest dla Niej ta nagroda?

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi.

Ogromną radością jest też dla Niej fakt, iż w tak wyjątkowy sposób została doceniona Jej wieloletnia praca z dziećmi i ich rodzicami, jak przyznaje.

- Jestem wdzięczna wszystkim osobom, którzy zgłosili moją kandydaturę oraz oddali swoje głosy na mnie. Dla mnie to najpiękniejszy wyraz wdzięczności za moją wieloletnią pracę z dziećmi - mówi.

Rozwija umiejętności i zainteresowania

S. Jolanta Bartman każdego dnia na nowo odkrywa i rozwija w dzieciach ich umiejętności i zainteresowania. Jak przyznaje, urzeka Ją ich bezinteresowność i spontaniczność.

- Radość każdego dziecka jest dla mnie wielką nagrodą, dzięki której jestem szczęśliwa i spełniona zawodowo - przyznaje wspaniała dyrektor.

Daje poczucie bezpieczeństwa...

Podsumowując całe swoje życie zawodowe, nasza zwyciężczyni jest dumna, że zawsze była i jest dla podopiecznych oparciem, że daje im poczucie bezpieczeństwa i wspiera w budowaniu poczucia własnej wartości.

- Ogromną radość sprawia mi fakt, iż absolwenci kończący przedszkole są dobrze przygotowani do podjęcia obowiązku szkolnego. Mam nadzieję, że to, co poznali, czego nauczyli się w przedszkolu zaowocuje w ich dorosłym życiu, a zwłaszcza wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich - podkreśla.

Z perspektywy ponad 30 lat pracy nasza Dyrektor Roku w całym województwie stwierdza, że to, co robi w przedszkolu, to nie tylko praca, ale również misja i życiowe powołanie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji