Świąteczne filmy dla dzieci. 5 produkcji, które spodobają się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Co obejrzeć w czasie przerwy świątecznej?

Magdalena Ignaciuk
Choć „Kevin sam w domu” to już klasyka Bożego Narodzenia w Polsce, to nie jedyny film świąteczny warty uwagi. Co obejrzeć z dziećmi podczas przerwy świątecznej?
Choć „Kevin sam w domu” to już klasyka Bożego Narodzenia w Polsce, to nie jedyny film świąteczny warty uwagi. Co obejrzeć z dziećmi podczas przerwy świątecznej? freepik.com
Oglądanie świątecznych filmów to doskonały sposób na stworzenie magicznej atmosfery w okresie Bożego Narodzenia. Radosne historie, bajkowe postacie i niezapomniane przygody to elementy, które sprawiają, że produkcje świąteczne są uwielbiane przez najmłodszych. Idealnie wprowadzają w świąteczny nastrój, pełen ciepła i bożonarodzeniowej magii. Oto zestawienie najbardziej uroczych i inspirujących świątecznych produkcji filmowych dla całej rodziny.

Spis treści

Warto oglądać z dziećmi filmy

Oglądanie filmów z dziećmi to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do nauki, rozmów i wspólnego spędzania czasu, która przyczynia się do zacieśniania więzi rodzinnych i wspiera rozwój emocjonalny najmłodszych. Pamiętajmy o tym, by zawsze dopasowywać film do wieku dziecka. Ma to duże znaczenie ze względu na rozwój emocjonalny, społeczny oraz umiejętności poznawcze.

Świąteczne filmy, które warto obejrzeć z dziećmi

Filmy, które prezentujemy to nasz subiektywny wybór produkcji, które są przyjazne dla dzieci - niosą za sobą naukę, skłaniają do refleksji, ale jednocześnie sprawiają przyjemność i są interesujące. Z powodzeniem można obejrzeć je przed świętami w szkole. To moment, kiedy uczniowie są już naprawdę zmęczeni pierwszym semestrem i marzą o chwili wytchnienia.

„Klaus” reż. Sergio Pablos (2019)

To film dla dzieci powyżej 7 roku życia, ale z pewnością spodoba się również starszej widowni. Z opisu dostępnego w serwisie Netflix możemy dowiedzieć się, że to historia samolubnego listonosza, który zaprzyjaźnia się z samotnym twórcą zabawek. Razem dodają radości mieszkańcom małego i mroźnego miasteczka. Film został nagrodzony Oscarem w kategorii „Najlepszy długometrażowy film animowany”.

„Ekspres polarny” reż. Robert Zemeckis (2004)

To już właściwie klasyka. Chłopiec, który nie wierzy w świętego Mikołaja otrzymuje szansę podróży pociągiem zmierzającym na biegun północny, prosto do siedziby św. Mikołaja. Po drodze poznaje inne dzieci i ich historie. To film, który wzrusza i budzi nadzieję i radość.

„Chłopiec zwany Gwiazdką” reż. Gil Kenan (2021)

To kolejna bezbłędna propozycja Netflixa. Nikolas wyrusza w podróż w towarzystwie upartego renifera i udomowionej myszki, aby odnaleźć ojca, który udał się na poszukiwanie legendarnej wioski elfów. To magiczna i wzruszająca opowieść, która udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

„Scrooge: Opowieść wigilijna” reż. Stephen Donnelly (2022)

Historia ta jest powszechnie znana. Mamy do czynienia z chciwym i okrutnym właścicielem kantoru - Ebenezerem Scrooge'em, dla którego święta to strata pieniędzy i czasu. Mężczyzna nie liczy się z nikim ani niczym. Pewnej świątecznej nocy w jego domu pojawiają się duchy, których celem jest zmiana nastawienia bohatera. To kolejna adaptacja znanej wszystkim książki Charlesa Dickensa - „Opowieść wigilijna”.

„Grinch: świąt nie będzie” reż. Ron Howard (2000)

To również klasyka, którą kochają mali i duzi. Film przedstawia historię zrzędliwego Grincha, który nie znosi świąt i zrobi wszystko, by zniszczyć radość swoich sąsiadów. Czy jest ktoś, kto może zapobiec świątecznej katastrofie?

A może zamiast filmu, chcecie polecić dzieciom świąteczną lekturę? Sprawdźcie nasze zestawienie.

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji