Bożena Kochanowska. Ci najmniejsi są wspaniali i bardzo kreatywni

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Bożena Kochanowska (Publiczna Szkoła Podstawowa, Łęki Dolne) zajęła wspaniałe IV miejsce w kategorii Nauczyciel Roku Przedszkola. Pedagogiem jest już od 39 lat!

Jest w tym zawodzie coś co mnie pociąga

Bożena Kochanowska lubi swoją pracę za możliwość przebywania z dziećmi i codziennego obserwowania, jak się zmieniają, rozwijają i dorastają.

- W przedszkolu każdy dzień może być ciekawy, inny. Ci najmniejsi są wspaniali i bardzo kreatywni, jeżeli im tylko na to pozwolimy - mówi i dodaje, że wzajemny szacunek i zaufanie to bardzo ważny element Jej codziennej pracy z dziećmi. - Niech wiedzą, że są ważne, że wiele potrafią i jeszcze wiele mogą się nauczyć. Codziennie zauważam, jak się starają, jakie są odpowiedzialne.

Ta praca stała się Jej pasją i jak przyznaje, zdominowała Jej życie. Dziś, po 39 latach w zawodzie, może śmiało powiedzieć, że kocha to, co robi.

- „Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom”. I dlatego codziennie szukam czegoś dobrego, ważnego, co mogłabym im przekazać i codziennie jestem z nich dumna - dodaje Bożena Kochanowska.

Aktualnie pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej Łękach Dolnych w oddziale przedszkolnym.

- Zmieniałam placówki ze względu na zmiany miejsca zamieszkania, ale zawsze było to przedszkole i właśnie ci najmniejsi wychowankowie - mówi nam.

Konieczność nieustannego rozwoju zawodowego i osobistego to nieodzowny element tej profesji. Nasza laureatka, może pochwalić się imponującym wykształceniem. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Tarnowie na kierunku wychowanie przedszkolne, a także Akademię Świętokrzyską im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku pedagogika. Zrobiła trzy różne kierunki na studiach podyplomowych i stale zalicza kolejne ścieżki awansu zawodowego.

- Jest w tym zawodzie coś co mnie pociąga i sprawia, że mimo tylu lat nadal czuję pasję - przyznaje.

Jej powodem do dumy jest przede wszystkim to, że z radością czeka na kolejny dzień pracy z dziećmi, że znajduje porozumienie z nauczycielami i rozwija się w różnych kierunkach. - Mam dużą satysfakcję ze swojej pracy zawodowej. Daje mi poczucie sukcesu, radość z realizacji ważnych wartości. Cieszą mnie sukcesy wychowanków. Cieszy mnie ich zaufanie - dodaje.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji