eduPOINT to miejsce stworzone przez mamę i córkę. Językowa Szkoła Roku w województwie śląskim

Ewelina Żuberek
edyPOINT jest nowoczesną szkołą językową działającą w Katowicach. Jest także zdobywcą tytułu Szkoły Językowej Roku w Plebiscycie Edukacyjnym w województwie śląskim.

Dlaczego eduPoint?

eduPOINT Katowice powstało pięć lat temu w Katowicach - Ligocie. Założone zostało przez mamę i córkę - z pasji do nauczania. Mama - Maria Nieć jest doświadczonym nauczycielem, pedagogiem, dydaktykiem, metodykiem odpowiedzialnym za wsparcie dziecka w nauce już na wczesnym etapie życia. Córka - Karolina Kwiatkowska jest nauczycielem i lektorem języka angielskiego. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Dzieci w sposób naturalny rozkochuje w angielskim poprzez świetną zabawę i przyjazne metody nauczania, a młodzież w sposób efektywny przygotowuje do egzaminów.

eduPOINT jest kameralną szkołą językową, która specjalizuje się w nauce języka angielskiego, prowadzeniem warsztatów dla młodzieży kulturowo-językowych oraz nauką czytania. Nasza zwycięska szkoła łączy sprawdzone metody dydaktyczne z umiejętnościami, pasją i prawdziwym zaangażowaniem, które przynoszą zamierzone efekty.

- W eduPoint bierzemy pod uwagę zróżnicowane oczekiwania swoich słuchaczy. Do nich właśnie dopasowujemy program zajęć, zapewniając ich uczestnikom możliwość nauki na wszystkich poziomach zaawansowania - informuje szkoła.

Sprawdzone metody nauczania

Znajomość wielu różnych metod oraz technik dydaktycznych umożliwia - w zależności od grupy czy sytuacji - własne podejście, które zakłada czerpanie z opracowanych już koncepcji metodycznych, łączenie ich oraz projektowanie jak najskuteczniejszych zajęć w szkole.

W eduPOINT uczą metodą Total Physical Response, która polega na kojarzeniu słów z ruchem, co ma na celu i za zadanie zaktywizowanie całego mózgu. Uczniowie całym swoim ciałem inscenizują wykonywanie czynności, o których mówią. Nauczycielki korzystają także z metody bezpośredniej, która oparta jest na naturalnym kontakcie z językiem i nauczycielem oraz nieużywaniu języka ojczystego.

Uczestnicy posługują się wyłącznie językiem obcym, co wzmaga percepcję oraz ułatwia naukę słownictwa z życia codziennego. Aby wytłumaczyć jak najwięcej, nie używając języka ojczystego, używane są rekwizyty, rysunki oraz mowa ciała. Zajęcia odbywają się tutaj w małych grupach. Obecność innych dzieci stwarza wspaniałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w kontekście społecznym. Dzieci czują się bezpiecznie i przychodzą na zajęcia bawić się, a nie uczyć.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji
Dodaj ogłoszenie