Międzynarodowy Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim i Sejmie RP. Rozmowy i zabawy o bezpiecznych wakacjach

opr.
Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim. Na stoisku ITD dużą atrakcją okazał się m.in. trenażer czasu reakcji
Obchody Dnia Dziecka w Pałacu Prezydenckim. Na stoisku ITD dużą atrakcją okazał się m.in. trenażer czasu reakcji gov.pl
Setki dzieci z Polski i Ukrainy odwiedziły 1 czerwca Pałac Prezydencki i Sejm RP. W Międzynarodowym Dniu Dziecka, w każdym z tych miejsc, stawiano akcent na bezpieczeństwo najmłodszych. Para Prezydencja mówiła o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym mówili za to Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

- Życzymy Wam więc przede wszystkim zdrowia, życzymy Wam, byście mieli szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo, byście zawsze czuły się kochane, i przede wszystkim życzę Wam, byście mogli spełniać swoje marzenia i byście zawsze mogli polegać na nas, dorosłych, bo to my, dorośli, powinniśmy dbać o Was, troszczyć się o Was i stwarzać Wam jak najlepsze warunki do rozwoju – życzyła dzieciom Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to cykliczne wydarzenie organizowane w czerwcu, tuż przed wakacjami, w trakcie którego formacje mundurowe przypominają najmłodszym m.in. o zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów, zasadach obowiązujących w czasie górskich wędrówek, wypoczynku nad wodą oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Żeby można było określić wakacje udanymi, radosnymi, beztroskimi, muszą to być przede wszystkim wakacje bezpieczne. Jestem pewna, że większość zasad dotyczących bezpiecznego zachowania jest Wam znana, ponieważ przekazali Wam te zasady Wasi rodzice, Wasi nauczyciele, a także przedstawiciele służb, którzy bardzo często odwiedzają i szkoły, i przedszkola, żeby tę wiedzę Wam przekazywać – podkreśliła Agata Kornhauser–Duda.

W Pałacu Prezydenckim nie zabrakło też stoiska Inspekcji Transportu Drogowego, w którym Pierwsza Dama wspólnie z inspektorami, rozmawiała z dziećmi o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Ukrainy, dla których Inspekcja, w języku ukraińskim przygotowała filmy animowane, zagadki i krzyżówki. Atrakcją okazał się m.in. trenażer czasu reakcji. Sporo pozytywnych emocji wzbudził też Krokodylek Tirek – maskotka ITD, z którą nie tylko najmłodsi robili pamiątkowe zdjęcia, ale również Para Prezydencka.

Krokodylek Tirek był również obecny na lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego, którą 1 czerwca w Sejmie dla najmłodszych, poprowadzili wspólnie Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

- Cieszę się, że dziś, w szczególnym dla wszystkich dzieci dniu, możemy się spotkać i porozmawiać o waszym bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nasze spotkanie łączy elementy nauki z zabawą. Zależy nam na tym, aby dzieci w czasie podróży, zabawy, czy rowerowych wycieczek, wiedziały jak prawidłowo zachowywać się, na jakie zagrożenia zwracać uwagę, jak w praktyce stosować przepisy – podkreślił Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Przypomniano m.in. o zasadach poruszania się po drogach, bezpieczeństwie w podróży, stosowaniu pasów bezpieczeństwa, konieczności noszenia elementów odblaskowych i umiejętności prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych.

- Bardzo miły dzień, bardzo ważny dzień. Dobrze uczyć poprzez zabawę - to jest nauka, która jest najlepiej przyswajalna. Dzieci się świetnie bawiły, wiedzę opanowały, odpowiadały na wszystkie pytania. Lekcja więc przebiegła dobrze, efektywnie i są tego bardzo dobre wyniki – podsumowała spotkanie Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Mali uczestnicy tego spotkania, otrzymali od Wicemarszałek Sejmu i Szefa ITD, drobne upominki – zestawy edukacyjne i kamizelki odblaskowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji