Nagrody dla kreatywnych nauczycieli i szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można wysyłać zgłoszenia

Barbara Wesoła
EduSensus Education Awards: nagrody dla nauczycieli i szkół przyjaznym uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można zgłosić kandydatów.
EduSensus Education Awards: nagrody dla nauczycieli i szkół przyjaznym uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można zgłosić kandydatów. GettyImages.com
O zawodzie nauczyciela, pedagoga czy logopedy mówi się dużo – najczęściej na temat braków kadrowych, ich frustracji czy wynagrodzeń. Organizatorzy ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards postanowili jednak skupić na się tych, którzy w swojej codziennej pracy wyróżniają się kreatywnym i nieszablonowym myśleniem. Wiemy, że jest ich wielu. Czas, aby zostali docenieni i zainspirowali innych. Tak się może stać, jeśli zgłosisz nauczyciela lub szkołę do konkursu.

Spis treści

Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli i szkół

Z początkiem roku szkolnego 2023/24 wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards, organizowanego przez Nową Erę – wydawnictwo znane chyba wszystkim rodzicom i nauczycielom. Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, pedagogów oraz dyrektorów, aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie, a także szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych.

Dla organizatorów najbardziej liczy się inicjatywa, niekoniecznie wykorzystanie kosztownych sprzętów i urządzeń. „Misją Nowej Ery jest pomoc każdemu dziecku w odkrywaniu swojego potencjału. Dlatego idea konkursu eduSensus Education Awards koncentruje się wokół inkluzywności i wspierania indywidualnych, zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów”.

W tym celu oddajemy głos nauczycielom, dyrektorom i rodzicom. Teraz mają możliwość wyróżnić i docenić specjalistów otwartych i ciekawych świata, chcących te cechy zaszczepić w swoich uczniach, gotowych dotrzeć do dzieci i młodzieży współczesnym językiem – językiem technologii – tłumaczy Karolina Kowalska-Ziółkowska, w wydawnictwie Nowa Era odpowiedzialna za organizację konkursu.

Nominuj nauczycieli i szkoły w czterech kategoriach

W pierwszej edycji konkursu zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach:

  • logopeda roku - znasz logopedę, który jest otwarty na nowe techologie, TIK, a swoją postawą deklaruje ciągłą gotowość rozwoju? Do tego jest kreatywny w poszukiwaniu nowych rozwiązań, łączeniu metod i technik pracy, a także wykazuje się empatią, przyjaznym podejściem i otwartością na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów oraz legitymuje się minimum 3-letnim doświadczeniem w obecnej profesji? Możesz zgłosić go do konkursu!
  • pedagog roku - pożadany jest kandydat, który również będzie otwarty na nowe technologie, TIK, chętny do rozwoju i ma gotowość do poszukiwania nowych rozwiązań, łączeniu metod i technik pracy, oraz wykazuje się empatią, przyjaznym podejściem i otwartością na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów. Co ważne musi mieć co najmniej 3-letnie doświadczenie.
  • Szkoła równych szans - to placówka, która m.in. dba o potrzeby, komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczniów, a także wdraża ideę rzeczywistej edukacji włączającej, budując atmosferę pomocy, wsparcia i zrozumienia dla różnic, oraz przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego.
  • VR–EDU innowator - to nauczyciel, który z odwagą wkracza w świat VR na zajęciach lekcyjnych, kółkach zainteresowań. Wykorzystują wirtualną rzeczywistość jako narzędzie edukacyjne, pobudzające wyobraźnię, rozwijające kreatywność i umożliwiające eksplorację zagadnień w nowatorski sposób.

Kto może zgłosić nauczyciela lub szkołę?

W kategoriach dla nauczycieli kandydatów może zgłosić dyrektor szkoły, inny nauczyciel lub specjalista, a także rodzic. Można także samemu zgłosić swoją kandydaturę, ale wymaga to uzyskania 3 podpisów poparcia lub podania kontaktu referencyjnego dyrektora szkoły.

W przypadku zgłaszania szkoły formularz może wypełnić dyrektor szkoły, nauczyciel lub specjalista szkolny, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę lub organizacji współpracującej ze szkołą, np. fundacji, a także rodzic.

Ważne terminy: zgłoszenia, głosowanie i wyniki

Zgłoszenia specjalistów można dokonać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej konkursu. Co ważne, propozycje kandydatów do nagrody można nadsyłać do 15 października 2023 roku. Następnie:

  • 16 października - odbędą się obrady komisji konkursowej i wyłonienie listy nominowanych do II etapu.
  • Od 17 października do 10 listopada - odbędą się obrady jury konkursowego i równoległe głosowanie online.
  • Do 15 listopada - nastąpi ogłoszenie listy laureatów.

Nagrody dla zwycięzców

Oprócz nagrody głównej w poszczególnych kategoriach, przyznane zostaną nagrody publiczności do każdej z kategorii. Głosowanie w formie on-line odbędzie się równolegle do obrad jury, czyli w terminie od 17 października do 10 listopada. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 20 listopada br. w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, każdy nagrodzony otrzymuje statuetkę, dyplom, zaproszenie na galę wręczenia nagród oraz inne nagrody ufundowane przez organizatora konkursu, markę eduSensus, oraz sponsorów i partnerów eduSensus Awards. Pula nagród może się zmieniać, dlatego warto śledzić informacje na stronie organizatora.

Partnerami tej edycji konkursu są: Samsung, VIVE HTC, Centralny Dom Technologii, VULCAN, Hotel Mercure, IT Girls, Empiriusz, Zaklamerkowani.pl, Cyfrowy Dialog, Fiorello, Amos, magazyn dla dzieci Świerszczyk, wydawnictwo Jedność oraz Greenmink.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji