Spis treści
Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli i szkół
Z początkiem roku szkolnego 2023/24 wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards, organizowanego przez Nową Erę – wydawnictwo znane chyba wszystkim rodzicom i nauczycielom. Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, pedagogów oraz dyrektorów, aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie, a także szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych.
Dla organizatorów najbardziej liczy się inicjatywa, niekoniecznie wykorzystanie kosztownych sprzętów i urządzeń. „Misją Nowej Ery jest pomoc każdemu dziecku w odkrywaniu swojego potencjału. Dlatego idea konkursu eduSensus Education Awards koncentruje się wokół inkluzywności i wspierania indywidualnych, zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów”.
W tym celu oddajemy głos nauczycielom, dyrektorom i rodzicom. Teraz mają możliwość wyróżnić i docenić specjalistów otwartych i ciekawych świata, chcących te cechy zaszczepić w swoich uczniach, gotowych dotrzeć do dzieci i młodzieży współczesnym językiem – językiem technologii – tłumaczy Karolina Kowalska-Ziółkowska, w wydawnictwie Nowa Era odpowiedzialna za organizację konkursu.
Nominuj nauczycieli i szkoły w czterech kategoriach
W pierwszej edycji konkursu zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach:
- logopeda roku - znasz logopedę, który jest otwarty na nowe techologie, TIK, a swoją postawą deklaruje ciągłą gotowość rozwoju? Do tego jest kreatywny w poszukiwaniu nowych rozwiązań, łączeniu metod i technik pracy, a także wykazuje się empatią, przyjaznym podejściem i otwartością na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów oraz legitymuje się minimum 3-letnim doświadczeniem w obecnej profesji? Możesz zgłosić go do konkursu!
- pedagog roku - pożadany jest kandydat, który również będzie otwarty na nowe technologie, TIK, chętny do rozwoju i ma gotowość do poszukiwania nowych rozwiązań, łączeniu metod i technik pracy, oraz wykazuje się empatią, przyjaznym podejściem i otwartością na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów. Co ważne musi mieć co najmniej 3-letnie doświadczenie.
- Szkoła równych szans - to placówka, która m.in. dba o potrzeby, komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczniów, a także wdraża ideę rzeczywistej edukacji włączającej, budując atmosferę pomocy, wsparcia i zrozumienia dla różnic, oraz przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego.
- VR–EDU innowator - to nauczyciel, który z odwagą wkracza w świat VR na zajęciach lekcyjnych, kółkach zainteresowań. Wykorzystują wirtualną rzeczywistość jako narzędzie edukacyjne, pobudzające wyobraźnię, rozwijające kreatywność i umożliwiające eksplorację zagadnień w nowatorski sposób.
Kto może zgłosić nauczyciela lub szkołę?
W kategoriach dla nauczycieli kandydatów może zgłosić dyrektor szkoły, inny nauczyciel lub specjalista, a także rodzic. Można także samemu zgłosić swoją kandydaturę, ale wymaga to uzyskania 3 podpisów poparcia lub podania kontaktu referencyjnego dyrektora szkoły.
W przypadku zgłaszania szkoły formularz może wypełnić dyrektor szkoły, nauczyciel lub specjalista szkolny, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę lub organizacji współpracującej ze szkołą, np. fundacji, a także rodzic.
Ważne terminy: zgłoszenia, głosowanie i wyniki
Zgłoszenia specjalistów można dokonać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej konkursu. Co ważne, propozycje kandydatów do nagrody można nadsyłać do 15 października 2023 roku. Następnie:
- 16 października - odbędą się obrady komisji konkursowej i wyłonienie listy nominowanych do II etapu.
- Od 17 października do 10 listopada - odbędą się obrady jury konkursowego i równoległe głosowanie online.
- Do 15 listopada - nastąpi ogłoszenie listy laureatów.
Nagrody dla zwycięzców
Oprócz nagrody głównej w poszczególnych kategoriach, przyznane zostaną nagrody publiczności do każdej z kategorii. Głosowanie w formie on-line odbędzie się równolegle do obrad jury, czyli w terminie od 17 października do 10 listopada. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 20 listopada br. w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Jak czytamy w regulaminie konkursu, każdy nagrodzony otrzymuje statuetkę, dyplom, zaproszenie na galę wręczenia nagród oraz inne nagrody ufundowane przez organizatora konkursu, markę eduSensus, oraz sponsorów i partnerów eduSensus Awards. Pula nagród może się zmieniać, dlatego warto śledzić informacje na stronie organizatora.
Partnerami tej edycji konkursu są: Samsung, VIVE HTC, Centralny Dom Technologii, VULCAN, Hotel Mercure, IT Girls, Empiriusz, Zaklamerkowani.pl, Cyfrowy Dialog, Fiorello, Amos, magazyn dla dzieci Świerszczyk, wydawnictwo Jedność oraz Greenmink.pl.
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?