Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej to Uczelnia Roku w województwie śląskim

Ewelina Żuberek
Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej została Uczelnią Roku w naszym województwie. Kształci na wysokim europejskim poziomie, łącząc teorię z praktyką.

Jakość kształcenia

Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej powstała w 1997 roku i jest największą niepubliczna uczelnią na Podbeskidziu. Uczelnia pełni swoją misję, prowadząc studia licencjackie na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika i zarządzanie oraz studia magisterskie na kierunkach: administracja i pedagogika.

Dodatkowo oferuje ponad 20 atrakcyjnych kierunków studiów podyplomowych, jak między innymi: BHP, administracja, zarządzanie w oświacie, kadry i płace, etyka dla nauczycieli w szkole, edukacja włączająca, przygotowanie pedagogiczne, logopedia, integracja sensoryczna, terapia osób ze spektrum autyzmu, oligofrenopedagogika, naturoterapia i inne.

WSA zapewnia wysoki poziom kształcenia zgodne z aktualnymi wymogami rynku pracy oraz naciskiem na kształtowanie kompetencji zawodowych. Wysoce wykwalifikowana kadra dydaktyczna to praktycy i doświadczeni eksperci w dziedzinie nauk społecznych. Dzięki praktycznemu i wysokiemu poziomowi kształcenia absolwentów WSA można spotkać w wielu instytucjach i firmach w regionie i poza nim.

Uczelnia z sukcesem pozyskuje środki na realizację projektów, które mają za zadanie wspomagać procesy zarządzania, wzbogacać jej infrastrukturę naukowo-dydaktyczną oraz podnieść jakość oferowanego kształcenia. W 2020 roku Wyższa Szkoła Administracji została laureatem konkursu NCBR i otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 5 milionów złotych na zakup trzech platform do nauki, w tym bardzo nowoczesnej platformy do nauki języków obcych, oraz na modernizację infrastruktury.

Łączenie teorii z praktyką

Siedziba uczelni znajduje się w centrum Bielska-Białej przy placu Marcina Lutra 7 w pobliżu rynku i w niedalekiej odległości od dworca PKP i PKS. Placówka jest nastawiona na wspieranie osób z niepełnosprawnościami. Zapewnia tok studiów dostosowany do indywidualnych potrzeb studenta, przyjazną i otwartą atmosferę oraz wsparcie finansowe.

Studenci Wyższej Szkoły Administracji nie tylko się uczą, ale także aktywnie działają w organizacjach, takich jak samorząd studencki czy koła naukowe. Działa biuro karier, które dzięki współpracy z licznymi instytucjami zewnętrznymi pomaga studentom w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych.

Wyższa Szkoła Administracji kształci na wysokim europejskim poziomie, łącząc teorię z praktyką. Jest uczelnią przyjazną studentowi między innymi poprzez wdrożenie programu stypendialnego oraz szerokiej oferty zajęć dodatkowych, a w trosce o najwyższe standardy i wysoki poziom nauczania Uczelnia wciąż się zmienia, aby stać się jedną z najnowocześniejszych szkół wyższych w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji