Agata Wodyk: Chciała być artystką, ale nauczycielką najbardziej

Agnieszka Rzymkowska
- Nauczycielką chciałam zostać od zawsze. Jako mała dziewczynka chciałam być też piosenkarką i aktorką, ale nauczycielką najbardziej - mówi laureatka II miejsca, Agata Wodyk.

Potrafię cieszyć się ze swojego sukcesu

Nominację do plebiscytu otrzymała od rodziców dzieci ze swojej grupy. Poczuła wtedy wielką radość i wzruszenie, że są ludzie, którzy wierzą w Nią jako dobrego człowieka, pedagoga.

- Bo gdybym nim nie była, cała moja wiedza edukacyjna byłaby na nic - komentuje nauczycielka związana zawodowo od 29 lat z Przedszkolem Pod Muchomorkiem w Szczecinie.

Zdobycie II miejsca w województwie w kategorii Nauczyciel Roku Przedszkola uświadomiło Jej, ilu wspaniałych ludzi ma wokół siebie, dla ilu osób jest ważna.

- Dowiedziałam się też czegoś ważnego o sobie: potrafię się cieszyć ze swojego sukcesu, a nie zawsze tak było - wyznaje, dodając, że sukces w plebiscycie jest nie tylko dla Niej wygraną, ale też dla Jej rodziny, przyjaciół, Przedszkola Pod Muchomorkiem, a przede wszystkim dla przedszkolnych rodziców.

Udział w plebiscycie był dla Niej także wspaniałym doświadczaniem solidarności i życzliwości ludzi. - Przyniósł mi mnóstwo dobrej energii i dał siłę do dalszej pracy. Pozwolił uwierzyć w siebie - mówi. Jest pedagogiem z powołania. Nauczycielką chciała zostać od zawsze i poniekąd ten zawód pozwala Jej na realizację innych marzeń.

- Nieraz wcielałam się w bajkową postać, o śpiewie nie wspominając. Jako najstarsza z pięciorga rodzeństwa byłam zaangażowana w opiekę nad dziećmi. Od kiedy pamiętam, opiekowałam się młodszymi. Mam również bardzo miłe wspomnienia związane ze szkołą. Miałam ogromne szczęście spotkać na swojej drodze wspaniałych pedagogów - opowiada.

Moja praca jest moją pasją

Jej największym pedagogicznym autorytetem jest wychowawczyni z Liceum imienia Stefana Żeromskiego w Nałęczowie pani Barbara Witkowska. - Myślę, że moja społeczna natura, ogromna empatia dla ludzi i chęć przebywania z nimi nie dała mi innego wyboru. Moja praca jest moją pasją. Jakkolwiek to nie zabrzmi, tak właśnie jest - wyjaśnia.

Jest dyplomowaną nauczycielką wychowania przedszkolnego i terapeutką pedagogiczną. W toku kariery zawodowej ukończyła również wiele kursów i szkoleń dających uprawienia do prowadzenia zajęć z zakresu glottodydaktyki, dziecięcej matematyki, treningu umiejętności społecznych i wielu innych. Wiedząc, jak ważny jest nieustanny rozwój i poszerzanie swoich umiejętności, wiedzy pedagogicznej, organizuje także warsztaty i szkolenia dla nauczycieli.

- W swojej pracy najbardziej cenię sobie relacje, jakie udaje mi się nawiązać z dziećmi i rodzicami. To dla mnie najważniejszy cel. Dopiero poczucie bezpieczeństwa, zaufanie ze strony dzieci i rodziców daje szansę na wspaniałą, przedszkolną współpracę. To podstawa w dążeniu do osiągania wszelkich celów wychowawczych i dydaktycznych - wyznaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji