Agnieszka Cielepak. Przeczytała opis swojej osoby i... totalnie się rozkleiła

Ewelina Żuberek
archiwum prywatne/ Agnieszka Cielepak
To zaszczyt, że uczy nasze dzieci - tak o Agnieszce Cielepak mówią rodzice Jej podopiecznych. Poznajcie Nauczycielkę Roku Klas 0-III w całym naszym województwie.

- Od zawsze uwielbiałam dzieci, a one mnie. Dodatkowo uważam, iż proces ich kształcenia jest bardzo ważny i znacząco wpływa na późniejsze życie człowieka, jak i na otaczający nas świat, a ja lubię mieć wpływ na przyszłość - mówi Agnieszka Cielepak o przyczynach, które wpłynęły na wybór przez Nią zawodu nauczyciela.

Lata doświadczeń i zmian

Nasza laureatka pedagogiem jest od 12 lat. Jest także terapeutą zajęciowym o specjalności terapia integracji sensorycznej. W ciągu wspomnianych 12 lat pracowała w kilku placówkach, w niektórych zatrzymywała się na chwilę na zastępstwo, z innych sama odchodziła, ponieważ pewne rzeczy kłóciły się z zasadami, które wyznaje:

- Nie żałuję zmian miejsca pracy, z każdego wyciągnęłam jakieś wnioski i doświadczenia. Dodatkowym plusem takich zmian jest to, iż idąc do nowej pracy, cały czas człowiek jest pełen zapału, bo chce się wykazać i się rozwija.

Cieszą Ją postępy podopiecznych

Największą nagrodą i radością są dla Niej efekty, które osiągają Jej podopieczni.

- Jeżeli przychodzi do Ciebie mały człowiek, który jest zawstydzony, nie mówi, nie je i ma wiele innych problemów, a rok później jest szczęśliwym człowiekiem, który nawiązuje kontakt, przytula się, śpiewa i robi inne rzeczy, których jeszcze niedawno nie robił, to czujesz dumę - podkreśla Agnieszka Cielepak.

Nasza zwyciężczyni kategorii Nauczyciel Roku Klas 0-III każdego dnia stara się przede wszystkim uczyć swoich podopiecznych tolerancji i wyrażania swoich uczuć. - W dzisiejszym świecie wielu dorosłym brakuje tych umiejętności - zaznacza doskonała pedagog.

Wzruszenie, wdzięczność i docenienie

Kiedy dowiedziała się, że jest nominowana do naszego plebiscytu edukacyjnego, było Jej bardzo miło, ale nie przywiązywała do tego dużej uwagi. - Dopiero kiedy przeczytałam opis, który dodano przy moim profilu, totalnie się rozkleiłam. Nie miałam świadomości, że rodzice, aż tak bardzo doceniają moją pracę - mówi nasza laureatka plebiscytu.

„To zaszczyt, że uczy nasze dzieci”

Jak brzmiała treść nominacji, która tak wzruszyła naszą laureatkę? „Wspaniała nauczycielka naszych przedszkolaków. Oddana, kreatywna i pomysłowa. Każdego dnia odczuwamy, że najważniejsze są dla niej nasze dzieci. Jesteśmy wdzięczni, że to właśnie Pani Agnieszka każdego dnia w kreatywny i wszechstronny sposób organizuje czas naszym dzieciom. Dzięki niej każdego dnia szczęśliwe idą do przedszkola, a wracają jeszcze bardziej ciekawe świata. To zaszczyt, że tak wspaniały człowiek uczy nasze dzieci. Jej pomysłowość i wykonanie zajęć sprawia, że świat naszych dzieci jest jeszcze bardziej kolorowy, a wsparcie Pani Agnieszki i zaangażowanie w sprawy dzieci jest wspaniałe. Dziękujemy za wspaniały kontakt z nami rodzicami i za wszystko co Pani Agnieszka robi dla naszych dzieci.” - napisali rodzice maluszków ze Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu o naszej laureatce.

Zdobycie tytułu Nauczyciela Roku Klas 0-III jest dla Niej ogromną nobilitacją i motywacją do dalszej pracy.

- Jednak pragnę zaznaczyć, że doskonale wiem, iż jestem doceniania przez rodziców moich uczniów oraz sama czuję codziennie to doładowanie, kiedy w ramiona wpadają mi maluchy chcące uczyć się ze mną poprzez zabawę - podkreśla.

W wolnym czasie pani Agnieszka lubi aktywny wypoczynek. Uwielbia podróże i wspinaczkę górską. Jednak Jej prawdziwą pasją jest... piłka nożna. - Jestem sędzią piłkarską na szczeblu centralnym. Rozdaję na boisku kartki - śmieje się.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji