Alina Krawczyk. Patrzy na dzieci, by je zobaczyć. Słucha, by usłyszeć

Agnieszka Rzymkowska
Redakcja Polska Press
Alina Krawczyk wybrała ten zawód, bo praca z dziećmi jest Jej pasją. Tworzy atmosferę życzliwości, porozumienia. Dostrzega potrzeby dzieci i chce być dla nich partnerem.

Jako nauczycielka pracuje już 40 lat

Po ukończeniu studiów na WSP w Krakowie w 1983 roku podjęła pracę w Samorządowym Przedszkolu nr 57 i nadal pracuje w tej placówce. Od 20 lat jest nauczycielem dyplomowanym. Pełniła funkcję społecznego dyrektora, inspektora do spraw BHP, była również opiekunem praktyk studentów UP, Akademii Ignatianum i nauczycieli stażystów, organizatorem wycieczek, uroczystości oraz dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego w placówce.

W 2005 roku ukończyła kurs kwalifikacyjny organizacji i zarządzania oświatą, a jako lider rady pedagogicznej opracowała materiały do pracy z dziećmi oraz prowadziła wiele zajęć szkoleniowych dla nauczycieli, rodziców i studentów.

Najbardziej cenię sobie możliwość kontaktu z drugim człowiekiem, z dzieckiem. Największą radość i spełnienie dają mi możliwość wspierania rozwoju dzieci i organizowania ich pobytu w przedszkolu w taki sposób, aby każdy dzień był interesujący - opowiada.

Najważniejszy jest dobry kontakt z dziećmi

Patrzę na dzieci tak, by zobaczyć. Słucham tak, by usłyszeć. Wyjaśnia, że to dlatego każde zachowanie dzieci, zabawa i słowa od momentu wejścia do sali są dla Niej informacją, którą stara się odebrać w sposób zrozumiały, a jeśli nie, to rozmawia z podopiecznym dodaje.

- Mam wtedy dobry kontakt z dzieckiem i wiem, że to podstawa naszego sukcesu, czyli mojego i dziecka - wyjaśńia Alina Krawczyk. W wolnych chwilach bardzo chętnie tańczy, śpiewa, czyta, rozwiązuje krzyżówki i quizy, uprawia pieszą turystykę i aktywny wypoczynek oraz pochyla się nad grami planszowymi. Nominacja do plebiscytu była dla Niej najpierw dużym zaskoczeniem, a później bardzo miłym przeżyciem.

I wspomnienia są miłe, ponieważ z tej okazji kontaktowali się ze mną zarówno rodzice wielu moich, nawet dorosłych już, wychowanków, jak i znajomi z lat szkolnych - wyznaje laureatka, dla której zajęcie pierwszego miejsca w Krakowie i piątego w Małopolsce jest dużym wyróżnieniem. Jest wdzięczna wszystkim, którzy na Nią głosowali. To kolejna wspaniała nagroda w zbiorze innych dyplomów, wyróżnień i podziękowań od instytucji.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji