Anna Kasprzak. Już mama Alina była nauczycielką i ciocia Renia również

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Laureatką trzeciego miejsca w kategorii Nauczyciel Roku Klas 0-III została Anna Kasprzak (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie). Poznajcie Ją!

Widok uśmiechu dziecka jest bezcenny

Jak większość małych dziewczynek, tak i Anna Kasprzak będąc dzieckiem, lubiła bawić się w szkołę. Jak przyznaje, nie zmieniło się to do dziś.

- Moja mama Alina była nauczycielką oraz moja matka chrzestna ciocia Renia również. To też miało wpływ na mój wybór zawodu - dodaje nasza laureatka.

W szkole pracuje od 10 lat. Od samego początku swojej kariery nauczycielskiej związana jest ze Szkołą Podstawową im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. Od pięciu lat prowadzi działającą przy podstawówce Szkolną Drużynę Szpiku, w której stara się uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby innych osób, które na przykład chorują lub mają ciężką sytuację rodzinną.

- Gdy młodzież zauważa potrzeby czy krzywdę innych osób, zaczyna doceniać to, co ma. Te właśnie momenty sprawiają, iż wiem, że moja praca nie idzie na marne, że warto robić to, co robię - mówi nam nasza laureatka.

Kto Ją zna, ten wie, że jest typem człowieka społecznika i jeśli ktoś potrzebuje pomocy, a Ona może pomóc, zawsze pomoże. Największą radość w pracy pedagoga sprawia Jej uśmiech dziecka, kiedy osiąga ono zamierzony cel.

- Pracuję jako logopeda głownie z dziećmi klas 0-III. Uśmiech, radość z tego kiedy po ciężkiej pracy uda się poprawnie wypowiedzieć daną głoskę, są bezcenne - przyznaje Anna Kasprzak.

Ta praca to Jej pasja

Zapytaliśmy naszą laureatkę również o to, jakie ma pozazawodowe zainteresowania i odpowiedziała: - Tak szczerze to moja praca jest moim zainteresowaniem. Jest logopedą bo to lubi, to Jej pasja: - Kiedy tylko mam możliwość, staram się podnosić swoje kwalifikacje, wzbogacać swoją wiedzę.

Najlepsza w powiecie, doceniona w regionie Anna Kasprzak zajęła w naszej akcji pierwsze miejsce w powiecie jarocińskim i trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim w plebiscycie edukacyjnym, w którym doceniliśmy wspaniałych nauczycieli i ich codzienną pracę. Tę wygraną traktuje właśnie jako docenienie swojej pracy na polu dydaktycznym i wychowawczym przez rodziców i dzieci.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji