Jak zwiększyć pewność siebie u dzieci? Akcja Akademii Przyszłości i TK Maxx, „Szkoła bez doła”, w trosce o lepsze samopoczucie najmłodszych

Materiał informacyjny TK Maxx
Okres szkolny nie dla wszystkich dzieci jest prosty. Problemy, o których często my, dorośli, zapominamy potrafią negatywnie wpływać na pewność siebie u dzieci. Jak temu zapobiec? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć firma TK Maxx przygotowując wraz z Akademią Przyszłości już drugą edycję akcji „Szkoła bez doła”.

Problemy dzieci w wieku szkolnym

Dorośli bardzo często zapominają o tym, jak trudna bywa szkolna codzienność. Mały kłopot dla nas może być dużym problemem dla najmłodszych. W rezultacie, dziecko może odczuwać mniejszą pewność siebie, a zatem mniej lubić osobę, którą się staje. Dlatego właśnie tak istotna jest edukacja i pokazywanie w prosty sposób dzieciom, że są wartościowe i posiadają wiele cech, za które cenią je rówieśnicy i bliscy. Dzięki takiemu wsparciu, młodsze pokolenie nauczy się lepiej radzić z własnymi emocjami – rozumieć je i nie wstydzić się ich. To z kolei może przełożyć się na chęć oddania się innym pasjom, także tym, które wymagają od dzieci kreatywności. Zarówno o pewność siebie, emocje, jak i kreatywność postanowiła zatroszczyć się firma TK Maxx, która we współpracy ze swoim wieloletnim partnerem Akademią Przyszłości, startuje z drugą edycją programu „Szkoła bez doła”. Jego celem jest pokazanie najmłodszym, jak budować wiarę w siebie i swoje możliwości. Tym bardziej, że każdy z nas jest wyjątkowy i warto o tym pamiętać już od najmłodszych lat.

„Szkoła bez doła” – już druga edycja akcji w trosce o dzieci z lokalnych społeczności

„Szkoła bez doła” to akcja współtworzona przez Akademię Przyszłości we współpracy z marką TK Maxx, której misją jest wsparcie młodzieży szkolnej. W tym celu zorganizowane zostaną cztery bezpłatne warsztaty online, skierowane do dzieci w wieku szkolnym (klasy IV-VI SP). Dzięki temu, że warsztaty odbędą się zdalnie, wolontariusze Akademii Przyszłości będą mogli pomóc również dzieciom z małych, lokalnych społeczności. Wszystkie spotkania online będą przeprowadzone w dwóch przedziałach godzinowych, o godzinie 17:00 i 18:15, i odbędą się na przełomie września i października:

  • 26 września 2023 – Jak uwierzyć w siebie? Budujemy poczucie własnej wartości
  • 28 września 2023 – Jak zadbać o swoje emocje? Kilka sposobów samoregulacji
  • 3 października 2023 – Jak dążyć do celu? Motywowanie się do działania
  • 5 października 2023 – Jak rozwijać swoją kreatywność? Warsztat rozwijający twórczość

Zapisy na cykl darmowych warsztatów online rozpoczną się 18 września 2023 o godz. 10:00, poprzez dedykowaną stronę internetową: www.szkolabezdola.pl. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach samodzielnie lub w towarzystwie rodziców czy opiekunów.

Jak możemy pomóc?

Od 14 września również klienci TK Maxx będą mogli wesprzeć podopiecznych Akademii Przyszłości – ogólnopolskiego programu społecznego tworzonego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Datki w dowolnej kwocie można będzie przekazać do specjalnie wyznaczonych skarbonek, które zostaną umieszczone w pobliżu kas we wszystkich sklepach TK Maxx w Polsce. Każdy grosz ma ogromne znaczenie – wesprze on inicjatywę, której celem jest to, by jeszcze większa liczba dzieci mogła patrzeć w przyszłość z podniesioną głową oraz wierzyć w swoją siłę i potencjał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji