Przedszkolem Roku całego województwa zachodniopomorskiego jest Przedszkole Miejskie nr 4 w Nowogardzie

Agnieszka Rzymkowska
A na najwyższym stopniu naszego plebiscytowego podium stanęło w swojej kategorii Przedszkole Miejskie nr 4 w Nowogardzie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3.

Bezpieczne miejsce w przyjaznej okolicy

Przedszkole Miejskie nr 4 w Nowogardzie powstało w 1977 roku. Organem prowadzącym jest gmina Nowogard, a nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Przedszkole usytuowane jest w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. Budynek parterowy jest położony w znacznej odległości od ulicy pośród wielu drzew, głównie są to klon, lipa, jesion, dąb.

Ogród o powierzchni 1 ha spełnia wymogi bezpieczeństwa, wyposażony jest w nowy sprzęt i urządzenia do zabaw oraz wszechstronnych ćwiczeń ruchowych dzieci. Placówka posiada cztery sale do zajęć dydaktycznych. Są one przestronne, funkcjonalne, przytulnie i bezpiecznie urządzone, wyposażone w różnego rodzaju zabawki edukacyjne, pomoce multimedialne i dydaktyczne.

Każdy oddział posiada własną szatnię, łazienkę i sanitariaty. Przedszkole posiada również salę gimnastyczną bardzo bogato wyposażoną w przybory, zestawy i urządzenia do zabaw i ćwiczeń oraz gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ważnym elementem jest przedszkolna kuchnia, która przygotowuje domowe smaczne posiłki zgodne z normami żywieniowymi dla dzieci przedszkolnych.

Modernizacja terenu wokół przedszkola i w jego wnętrzu sprawia, że nasze zwycięskie przedszkole zmienia swój wizerunek w środowisku, cieszy się dobrą opinią i jest atrakcyjne dla dzieci. Procesem opieki, wychowania i kształcenia objętych jest obecnie 104 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przedszkolu zatrudnionych jest 8 nauczycieli (3 dyplomowanych, 3 mianowanych, 1 kontraktowy i 1 nauczyciel początkujący) oraz 9 pracowników administracji i obsługi.

Kadra pedagogiczna posiada wyższe wykształcenie z dodatkowymi kwalifikacjami do prowadzenia zajęć: języka angielskiego, logopedii, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacji oraz pedagoga specjalnego. Nauczyciele planując pracę, kierują się wytycznymi podstawy programowej wychowania przedszkolnego i stosują różne metody pedagogiczne. W ramach aktywności zaplanowanych i dowolnych prowadzą z dziećmi zajęcia profilaktyczne, plastyczne, muzyczne, teatralne, kulinarne i inne.

Duże zaangażowanie rodziców w działalność przedszkola

Nauczyciele ustawicznie doskonalą się, uczestnicząc w różnorodnych formach dokształcania: szkoleniach, kursach, studiach podyplomowych, co sprzyja osiąganiu dobrych wyników w pracy z dziećmi. W ciągu roku przedszkole organizuje wiele ciekawych imprez, wycieczek i uroczystości wynikających z kalendarza imprez i uroczystości (bale, zabawę walentynkową, powitanie wiosny itp.) i kalendarza świąt nietypowych (jak dni pluszowego misia, jabłka, pingwina, marchewki, dinozaura, kropki itp.).

- Ponadto tradycją naszego przedszkola stało się również uczestnictwo w akcjach społecznych i charytatywnych o charakterze lokalnym i krajowym, jak Góra Grosza, Buda dla psa, zbiórka plastikowych nakrętek czy WOŚP - mówią przedstawiciele.

Tutaj szczycą się dużym zaangażowaniem rodziców w działalność przedszkola:

- Zawsze możemy liczyć na ich pomoc w realizacji ciekawych inicjatyw. Rodzice chętnie uczestniczą w zebraniach, uroczystościach, zajęciach otwartych, warsztatach, prezentują dzieciom swoje profesje, włączają się aktywnie w podejmowane przez przedszkole akcje charytatywne, projekty. Wspierają także realizacje programów oraz innowacji pedagogicznych: Chcę być przedszkolakiem, Bezpieczny przedszkolak, Czyste powietrze wokół nas, Skąd się biorą produkty ekologiczne, „Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy”, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Czytaj razem z nami, Sprytne paluszki mamy - ciastolinę ugniatamy, Sensopaka dla przedszkolaka oraz inne ciekawe przedsięwzięcia - zaznaczają przedstawiciele przedszkola.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji