SP w Krzywej imienia 10 Brygady Kawalerii Pancernej została szkołą roku w województwie dolnośląskim

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Szkoła Podstawowa w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej
Szkołą Roku została Szkoła Podstawowa w Krzywej im. 10. Brygady Kawalerii Pancernej (Krzywa 52). Jej misją jest uczenie wzajemnego szacunku i uczciwości. Szkoła Podstawowa w Krzywej imienia 10 Brygady Kawalerii Pancernej położona jest na terenie gminy Chojnów. Funkcję dyrektora szkoły nieprzerwanie od 1999 roku pełni Jolanta Bekaluk - Pyrz. Patronem szkoły od 2006 roku jest 10. Brygada Kawalerii Pancernej.

Misją szkoły jest uczenie wzajemnego szacunku

Szkoła zapewnia swoim uczniom pomoc we wszechstronnym rozwoju w wymiarze intelektualnym, psychicznym i społecznym. Zapewnia również pomoc psychologiczną i pedagogiczną.

Misją szkoły jest uczenie wzajemnego szacunku i uczciwości jako postawy życia w społeczeństwie i w państwie w duchu przekazu dziedzictwa kulturowego i kształtowania postaw patriotycznych, a także budowanie pozytywnego obrazu szkoły poprzez kultywowanie i tworzenie jej tradycji.

Misją szkoły jest także przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych, kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych oraz troska o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i rodziców.

Szkoła Podstawowa w Krzywej dąży do przygotowania uczniów do efektywnego funkcjonowania w życiu społecznym oraz podejmowania samodzielnych decyzji - ciągle jednak w pożądanym poczuciu odpowiedzialności za własny rozwój.

Mocną stroną jest kadra pedagogiczna

Mocną stroną naszej zwycięskiej szkoły jest wspaniała kadra. To miłośnicy swojej pracy, specjaliści, nieocenieni pracownicy administracji i obsługi, a także oddani rodzice, którym zależy na dobru dzieci i szkoły. Dzięki wspólnej życzliwości, zrozumieniu, otwartości i zaangażowaniu w tej placówce uczniowie realizują swoje pasje i zamierzenia, promując szkołę w wielu konkursach: wiedzy, wokalnych, tanecznych, w zawodach - na szczeblu szkolnym, ale również wojewódzkim i ogólnopolskim, odnosząc znaczące sukcesy.

Szkoła zrealizowała oraz nadal realizuje szereg projektów i programów, jak między innymi Aktywna tablica, zaczytani.org.pl, Trzymaj formę, WF z awf, SKS, aktywne przerwy - taneczne przerwy czy Laboratoria Przyszłości. Ponadto brała udział w wielu projektach unijnych, pozyskując środki na doposażenie oraz zajęcia rozwijające dla uczniów.

Dzięki swoim osiągnięciom Szkoła Podstawowa w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej została nominowana w naszym plebiscycie edukacyjnym i dzięki wsparciu sympatyków zajęła I miejsce w całym województwie.

Nasza szkoła jest jedną wspaniałą wielką rodziną, w której każde dziecko i każdy uczeń czuje się docenione, co sprzyja atmosferze zaufania i szacunku - mówi przedstawiciel docenionej placówki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji