Nr 1 to Open Future International School w Krakowie. Szkoła pragnie udowodnić swoim podopiecznym, że są ważnymi ludźmi

Agnieszka Rzymkowska
Zasoby prywatne Open Future International School w Krakowie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi „Open Future International School” w Krakowie to zwycięzca kategorii Szkoła Roku. Placówka Open Future International School powstała w 2013 roku i zlokalizowana jest w Krakowie w dwóch budynkach szkolnych o łącznej powierzchni 2700 mkw. Atmosfera pracy w „Open Future International School” w Krakowie przy Kwiecistej 25 sprzyja rozwojowi osobistemu nauczycieli.

Światowa elita edukacyjna

Celem założycieli od początku było stworzenie szkoły IB i dołączenie w ten sposób do światowej elity edukacyjnej.

Wokół tej idei zgromadziło się od 2013 roku ponad 1000 osób - uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników dbających na co dzień o działalność. - Już w 2017 roku uzyskaliśmy certyfikat dla etapu wczesnoszkolnego Primary Years Programme, obecnie jesteśmy szkołą kandydacką dla Middle Years Programme oraz IB Diploma Programme znanego bardziej w naszym kraju jako Matura Międzynarodowa IB.

Dzięki przyjętej filozofii działania wprowadzamy w życie ideę, która przyświecała nam od początku: edukację od przedszkola do ostatniego egzaminu przed studiami zgodnych z najwyższymi, światowymi standardami dostępną dla szerokiego grona uczniów - podkreślają przedstawiciele Szkoły Roku województwa małopolskiego.

Nowoczesne metody nauczania

Stosując nowoczesne metody nauczania i bazując na polskiej podstawie programowej, stosują nauczanie poprzez badanie, dociekanie, kreatywne tworzenie i refleksję.

Dzięki realizacji programów IB wyposażamy naszych uczniów w cechy i kompetencje, które będą im niezbędne do dorosłego życia: zadawanie pytań, poszukiwanie odpowiedzi na nie, rozwiązywanie skomplikowanych interdyscyplinarnych problemów w wielonarodowych zespołach. Udaje nam się realizować wszystkie powyższe cele, gdyż mamy fantastyczną kadrę. Ludzi z pasją, którzy pragną razem z nami zmieniać oblicze edukacji, dzięki czemu dzieci w Open Future mają już dziś szansę uczyć się na najwyższym światowym poziomie - opowiadają.

Atmosfera pracy w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi „Open Future International School” w Krakowie przy Kwiecistej 25 sprzyja rozwojowi osobistemu nauczycieli, którzy są nieustannie wspomagani w pracy na najwyższym poziomie przez koordynatorów, dyrekcję oraz zarząd.

Edukacja przez relację to nasz cel i wyzwanie, jakiemu staramy się sprostać każdego dnia. Priorytetowo traktujemy kwestie adaptacji, integracji i włączenia uczniów do procesu edukacji, dzięki czemu nowi uczniowie szybko znajdują przyjaciół i partnerów w codziennej będącej wyzwaniem pracy i nauce. Ważne są dla nas także skuteczne nauczanie języka angielskiego, który jest podstawą w globalnym świecie. Nasi uczniowie osiągają wybitne sukcesy w posługiwaniu się tym językiem, bo metody nauczania w Open Future mają tę samą bazę, co w ponad 5 tys. certyfikowanych, elitarnych szkół IB na świecie - zwracają uwagę.

Udowadniają podopiecznym, że są oni ważni

Dyrekcja i kadra szkoły pragną udowodnić swoim podopiecznym, że są ważnymi ludźmi, będąc jednocześnie dziedzicami swoich narodowych tradycji oraz respektując dorobek innych kultur.

Chcemy im pokazać, iż stanowią integralną część społeczności świata, a okazując szacunek i kochając różnorodność dowodzą, że sami zasługują na miłość i szacunek. Ich kraj, kontynent i wreszcie cała nasza planeta powinna być dla nich miejscem przyjaznym, bezpiecznym oraz znanym, gdzie będą otoczeni przyjaciółmi. Niech przekonają się, że ten świat naprawdę należy do nich i mają prawo doskonalić swoje otoczenie, aby stawało się lepszym miejscem do życia - zwracają uwagę.

Twierdzą też, że zwieńczeniem ich wysiłku będzie chwila, kiedy ich uczniowie sami zaczną kształtować ich rzeczywistość, odważnie podejmując wyzwania, o jakich dziś nawet nam się nie śni.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji