Włanczać to dopiero początek! Te błędy językowe popełnia niemal każdy z nas. Lista językowych wpadek, które są niezwykle częste

Magdalena Konczal
Kliknij i sprawdź, czy wiesz, że to są także błędy językowe >>>
Kliknij i sprawdź, czy wiesz, że to są także błędy językowe >>>
Błędy popełnia każdy użytkownik języka. O tym, by nie mówić „włanczać” czy „bynajmniej” w znaczeniu „przynajmniej” wiedzą już niemal wszyscy bardziej świadomi użytkownicy języka. Jednak wciąż jest sporo językowych potknięć, o których przeciętny Polak nie ma pojęcia. Przedstawiamy listę mniej znanych błędów językowych, które są przez nas popełniane. Też tak mówisz? Lepiej tego nie rób.

Błędy w języku polskim. Ty też je popełniasz?

Raport najczęściej popełnianych błędów w internecie głosi, że Polacy piszą „napewno” zamiast „na pewno”, zbyt chętnie używają pleonazmu „dzień dzisiejszy” i zapisują wyraz „naprawdę” rozdzielnie.

Pojawił się raport 100 najczęściej popełnianych błędów w internecie. Z czym Polacy mają największy problem?

15 najczęstszych błędów językowych w internecie. Zazwyczaj m...

Zresztą problemy z łączną i rozdzielną pisownią użytkownicy internetu mają bardzo często, szczególnie w przypadku słów: nie wiem, co najmniej czy na co dzień. Zdarzały się także rażące błędy ortograficzne, takie jak: zapis „muj”, „ktury” czy „jusz”.

Większość z nas zna te zasady i nie popełnia powyższych błędów. Jednak język polski pełen jest zawiłości i tajemnic. Czasami wyrażenia, które wydają się nam poprawne, w rzeczywistości takie nie są. Niekiedy chcemy być elokwentni, używając jakichś sformułowań, a później okazuje się, że popełniamy błędy językowe. Zobaczcie poniższą listę i sprawdźcie, czy przypadkiem też tak nie mówicie.

Wiedzieliście o tych błędach? Wam też zdarza się je popełniać?

Twoja biblioteka zawsze pod ręką!

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

R
Robert Sołtan
Tapet to jest sukno, które przykrywało stół.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji